26.06.2015

W głowie się nie mieści. Poznaj gniew.

Nowa seria Disneya o tym, co się nie mieści w naszej głowie. O uczuciach, ich poznawaniu, panowaniu nad emocjami, kierowaniu nimi, wszystko podane w sposób przystępny i zabawny.

Rozpalona od gniewu głowa, wyszczerzone zęby, rozjuszona postawa ciała, tupiące nogi, wściekły wzrok. Co zrobić z takim uczuciem, jak nad nim zapanować, jak się go pozbyć bez szkody dla siebie i innych? To bardzo trudna sztuka, zwłaszcza kiedy się jest dzieckiem, z nie do końca ukształtowanym systemem nerwowym. Konsekwencje źle rozładowanego gniewu mogą być paskudne. Z pomocą przychodzi Disney'owski Gniew. Daje się poznać dzięki ilustracjom, pojęciom z nim związanym (biała gorączka, patrzenie spode łba), powodom, przez które może wybuchnąć.
Jeśli dopadł cię gniew, nawet drobny szczegół wyprowadza cię z równowagi, każda rzecz cię denerwuje, zaserwuj sobie ćwiczenie, np. uderz pięścią w czerwony przycisk (narysowany przez siebie), napisz konkretny wyraz, który cię denerwuje, a potem wdepcz go w ziemię. Naklej naklejki z gniewem na rzeczy, które cię irytują (dołączone są do książki), powieś zawieszkę z gniewem na klamkę swoich drzwi. Wymyśl też inne sposoby, które sprawiają, że to paskudne uczucie mija.
Ta książka to dobry sposób na naukę siebie, swoich odruchów, nazywanie uczuć i mówienie o nich. Dla każdego dziecka, które jeszcze nie potrafi sobie radzić z gniewem, idealna. Polecam!

W głowie się nie mieści. Poznaj Gniew
W głowie się nie mieści. Poznaj gniew
ilustracje: Disney/Pixar
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...