26.06.2015

W głowie się nie mieści. Daj upust emocjom

Jestem pod wrażeniem tej książki. Pomysłowa, skłaniająca do twórczości i pracy nad sobą, pozostawia trwały ślad w postaci własnoręcznie dopracowanej książki/pamiętnika emocji.

To ćwiczenia do poznanych treści o emocjach, o strachu, radości, gniewie, smutku i odrazie. W książkach z serii "W głowie się nie mieści. Poznaj radość/smutek", itd. pokrótce objaśnione są emocje, sposoby ich ujawniania się, kontrolowania, ujawniania w sposób dozorowany. "Daj upust emocjom" to seria "ćwiczeń", zabaw, kreatywnych zadań, które sprawiają, że wykonując je, dziecko staje się świadome swoich emocji, wie, co zrobić, kiedy dopada je smutek, gniew czy odraza, potrafi je nazwać, to co złe wyprzeć, udowodnić sobie, jakie emocje dominowały w konkretnym dniu, a które rządziły w ostatnim miesiącu.
"W głowie się nie mieści. Daj upust emocjom" służy do kolorowania, dziurkowania, sklejania, twórczego uzupełniania i wglądu w siebie, rysowania (np. czegoś obrzydliwego albo wielkich strasznych/dziwnych oczu), wypisywania rzeczy, które smucą/cieszą, porównywania emocji, myślenia, kiedy jakieś uczucie dopada, co staje się impulsem do zachowania. 64 strony znakomitej mądrej zabawy. Polecam serdecznie!
Okładka
W głowie się nie mieści. Daj upust emocjom
ilustracje: Disney/Pixar
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...