12.06.2015

Superauta i inne megamaszyny

Smakowity zestaw dla fanów nietypowych megamaszyn, niezwykle skonstruowanych superaut. To pojazdy, które znacznie różnią się od tych widzianych na co dzień. Auta są szybsze, duuużo droższe, przyciągają wzrok nie tylko fanów. Łodzie są elegantsze, trochę udziwnione, np. pionowe, a wiropłaty są zwyczajnie niezwykłe! A fani skupiają się przy nich mocno i robią wiele zdjęć.

Książka podzielona jest na 4 części i zawiera ekstremalne superauta, superwyścigówki, superłodzie, superwiropłaty. Do tego słowniczek, z którego możemy się dowiedzieć, czym jest synchroper, owiewka czy kevlar:) Maszyny są pokrótce opisane, w czym są wyjątkowe, podane są też dane techniczne (moc, prędkość, cena,  wymiary, miejsce produkcji, moc silnika, napęd, itd.). Każda z maszyn zilustrowana jest jedną lub kilkoma fotografiami.
Do oglądania, podziwiania, wzdychania, podziwiania, uznania dla inteligencji i pomysłowości człowieka. Weźmy np. motorówkę zespołu Victory skonstruowaną tak przemyślnie, że uzyskuje prędkość 255 km/h, płynąc z taką prędkością skacze po falach, a ściganie się z nią zwykle grozi porażką. Chyba, że robi się to Spirit of Australia pływającą do 555 km/h. A może rejs elegancką "M/Y A" z kilkoma basenami, wanną z hydromasażem, apartamentem? Albo jazda zawrotnie szybkimi wyścigówkami przeznaczonymi do zwyciężania w zawodach Ferrari F138 czy Volkswagen Polo R WRC. Ech... Cudowne.Superauta i inne megamaszyny
Paul Harrison
tłumaczenie Michał Mietelski
wydawnictwo Debit, Bielsko-Biała 2015
liczba stron: 128

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...