11.06.2015

Kiki ucieka z cyrku

Dyrektor cyrku Zdzisław Carramba za wszelką cenę żąda sukcesu swoich podwładnych zwierząt, nie dając im nic w zamian. Wygłodniałe, zmęczone i wiecznie gnębione zwierzęta nie chcą tak dłużej żyć, robią krok w kierunku zmian, ale trudno im wyzwolić się z tyranii przebiegłego Zdzisława. Czy znajdzie się ktoś, kto im pomoże?
Potrzeba wielkiej odwagi, by sprzeciwić się komuś takiemu jak ten dyrektor. Carramba nieuczciwie zawładnął cyrkiem i nie ma pojęcia o traktowaniu innych ludzi i zwierząt. Pomiata córką byłych właścicieli cyrku, nie dba o pożywienie, miejsce dla swoich pracowników. Liczy się tylko on, jego grubiaństwo, niezaspokojone popędy do władzy i kariery. Najbardziej lubi traktować innych z wyższością, pogardą, zastraszeniem lub batem.


Małpka Kasandra, słonica Figa, tygrys Lulu, goryl Tofu, wąż Benek to ci, którzy pod kierunkiem rudowłosej dzielnej Kiki podejmą wysiłek uwolnienia się. Wśród wielu rozmów, sprzeczek, różnorodności pomysłów muszą zebrać resztki sił, zaplanować wszystko dokładnie, ratować tych, którzy nie są w stanie uciec. Wszystko jest trudne, bo jak tu żyć w wielkim mieście tak dziwnej mieszance zwierząt, skąd zdobywać pożywienie, gdzie się podziać, jak uniknąć policji, straży, jak nie wpaść ponownie w ręce wściekłego dyrektora, w końcu jak rozpocząć naukę w szkole, kiedy nigdy się w niej nie było. To nie lada wyzwanie. Potrzeba pomocnej ręki i trzeźwej logiki męskiej:)
Videorecenzję książki możecie zobaczyć tutaj.

 
Kiki ucieka z cyrku
Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz
ilustracje: Monika Frątczak-Rodak
wydawnictwo Debit, Bielsko-Biała 2014
liczba stron: 96Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...