07.05.2015

Trzynaste piórko Eufemii

Przeciskanie się przez Dziurę Kosmiczną, wciąganie się po nitce latawca, wyprawa zgranej paczki w Kosmos i "zyskanie przyjaciół w innym wszechświecie", moc wrażeń, zero materializmu (bez przywożenia stamtąd skarbów w przeciwieństwie do Fum, które obłowiły się na wyprawie w bluzeczki, okulary, czapki, itp.). 

A historia zaczyna się od śledztwa Gżdacza w Okolicy nad Strumieniem. Pewnego wtorku dwie wrony Apolonia i Eufemia zauważyły rysę w niebie, i zaglądając tam Eufemia zgubiła swoje piórko. Nikt nie wie, gdzie jest zguba: ani szlachetna i refleksyjna Bromba, ani ambitny twórca filmowy Gluś, ani Malwinka-Zegarynka, ani miłośnik lasu Psztymucel Nulek.


Po przeprowadzeniu śledztwa ekipa nawiązała kontakt z Gżdaczem poprzez nasłuchową chryzantemę, a potem udała się do Wszechświata. W składzie: kot, Prztymucel, Malwinka, Fikander, Bromba, Gluś, ZMM i Kajetan. Przeżyli tam mnóstwo przygód, "wyprawa taka to wielka ekspedycja, której rezultaty mogą mieć olbrzymie znaczenie naukowe". Ile trzeba było w to włożyć współpracy, odwagi, pokonywania siebie, ile odpowiedzialności i zapału. 
Komiks czyta się szybko i przyjemnie, a bohaterowie dzięki rożnorodności i niepowtarzalności zapadają w pamięci.


trzynaste-piorko

Trzynaste piórko Eufemii
Maciej Wojtyszko
ilustracje: Grażyna Dłużniewska
wydawnictwo Ezop, Warszawa 2007
liczba stron: 98

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...