25.05.2015

Kubuś Puchatek i jego gromadka

Delikatnie i barwnie zilustrowane przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Pięknie opowiedziane zabawne historie zgranej paczki ze Stumilowego Lasu, zawarte w pięciu opowiadaniach.

"Kubuś i jego gromadka" to sympatyczni bohaterowie pokazani jak zwykle w całej krasie: Krzyś i Kubuś spacerując wdzięcznie uczą siebie nawzajem robienia gwiazd i pisania mruczanki, grają w "pomylone nogi" i naśladowanie innych (opowiadanie pt. "Coś nowego").
Mama Kangurzyca piecze ciasteczka z przepisu Klubu Szczęśliwych Przepisów i zaprasza gromadkę na smakowanie (dobrze, że każdy przyniósł jakiś smakołyk ze sobą:). Królik z Tygrysem uczą się od siebie uprawy ogródka i ćwiczenia mięśni na sprężynach, zakładając się przy okazji "o nie wiem co".


A mały strachliwy Prosiaczek, za namową i wsparciem bliskich pokonuje swój lęk i daje niezwykły popis wokalno-taneczny na scenie ("Sukces Prosiaczka"). Ostatnia rozczulająca bajka dla Kłapouchego, kiedy biedny osiołek żali się, że nikt nigdy nie ułożył go do snu, nie śpiewał mu kołysanek. Tęskni też za rozmową, wspólnym jedzeniem popcornu. Wie dobrze komu się zwierza, bo Kubuś Puchatek sprawi, że Kłapouchy poczuje się bardzo szczęśliwy. W końcu od czego ma się przyjaciół:)

Do Stumilowego Lasu może wejść każdy, kto ma ochotę na przygodę z sympatycznymi i ponadczasowymi bohaterami. Pięknie zilustrowana książka i dopracowane literacko zabawne przygody.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za gromadkę Kubusia.
Kubuś i jego gromadkaKubuś Puchatek i jego gromadka
Hallie Marshall
opowiada Wanda Chotomska
ilustracje: John Kurtz
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 176!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...