09.05.2015

Jaki to miesiąc?


Pełne kolorowych i szczegółowych ilustracji kartonowe karty umożliwiają dziecku zapoznanie z rokiem kalendarzowym i specyfiką każdego miesiąca. Cztery pory roku zaprezentowane w tej książce to gwarancja świetnej zabawy.

Szukanie Szkota Mac Bride czy Przemądrzałej Zuzi układa się w całość, i pokazuje co każdy z miesięcy proponuje, czym zajmuje i pochłania ludzi. Niesforne koty i myszki ukryte na każdej ze stron ćwiczą spostrzegawczość, a znalezienie ich staje się małym sukcesem. Jest też muchomor:) znak rozpoznawczy wydawnictwa, który jest nakreślony nie zawsze w spodziewanych miejscach.


Dzięki dokładnie opisanym miesiącom dziecko poznaje polskie zwyczaje (Boże Narodzenie, topienie marzanny, Wielkanoc i śmigus-dyngus) i główne wydarzenia miesięcy (ferie zimowe, wakacyjny wypoczynek, początek roku szkolnego). Każda nazwa miesiąca jest również skrzętnie ukryta. 


Kiedy dziecko bierze tę książkę do ręki, koniecznie musi przyjrzeć się dokładnie postaciom, zwierzętom, zanalizować ich zabawy i czynności, które zajmują im kolejne dni, miesiące. A każda z postaci staje się bliższa. Moi mali odkrywcy bardzo lubią obrazkowe książki, a że powstaje ich teraz sporo na polskim rynku wydawniczym, chętnie śledzą kolejne przygody bohaterów, bawią się przy tym dobrze i nieświadomie uczą.

Dziękuję wydawnictwu Muchomor za egzemplarz recenzencki.


Jaki to miesiąc?

Jaki to miesiąc?
Marcin Strzembosz
wydawnictwo Muchomor, Warszawa 2015
liczba kartonowych kart: 24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...