09.04.2015

Opowiem ci, mamo, co robią żaby"Opowiem ci, mamo, co robią żaby", to mnóstwo kolorowych w zielono-brązowo-szuwarowych tonacjach ilustracji. Szczegóły z życia żab. A na koniec, żaba wykonana metodą origami! Jest też "żabawa" - gra planszowa z zadaniami skłaniającymi do ruchu i wydawania odgłosów, super!!
Jak w poprzednich tytułach z tej serii, dużo tu fascynujących szczegółów, całe bogactwo życia żab, podwodnego świata, ciekawostek przyrodniczych, zwyczajów, gatunków żab, ich sąsiadów.

Ilustratorka, pani Katarzyna Bajerowicz wie chyba o świecie żab wiele, a swoją pasję rysowania i ukazywania bogactwa tego świata przekazała w książce tak, że trudno się w nią nie wgłębić, nie porechotać (kumkają tylko kumaki:) razem z żabami, nie poobserwować rozwoju, życia żab, ich zagrożeń.

Sporo tu faktów i ciekawostek o zielonych, brunatnych, brązowych stworzeniach. A to lubię i chętnie uzupełniam swoją wiedzę i ciekawość swoich dzieci. Niektóre słownictwo całkiem nowe, tym większa moja radość, wszak nie otaczam się na co dzień przyrodnikami. Są też wzmianki o piskorzach, pijawkach, szczeżujach, kałużnicach... do łamania języka idealne:)

Opowiem ci, mamo, co robią żaby
Marcin Brykczyński, Katarzyna Bajerowicz
Opowiem ci, mamo, co robią żaby
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2014
liczba stron (kartonowych): 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...