14.03.2015

Maszyny budowlane, Traktory i kombajny

Jeśli macie w domu dociekliwych fanów motoryzacji, maszyn budowlanych czy rolniczych, chcę Wam polecić coś, co przykłuło na długo uwagę mojego miłośnika pojazdów na czterech kółkach oraz naklejek.

"Maszyny budowlane" i "Traktory i kombajny" to coś ekstra dla 4-7-latka, który lubi zgłębiać szczegóły pojazdów i maszyn. Z tych "albumów" dziecko dowie się wielu fascynujących ciekawostek ze świata maszyn budowlanych, ich rodzajów, sposobu wykonywania pracy, budowy, itd.

Utrwali liczenie, spostrzeganie, precyzję, rozpoznawanie bardziej skomlikowanych kształtów. To całkiem spora dawka ćwiczeń (labiryntów, puzzli, odróżniania kształtów, doklejania elementów maszyn), które kształcą rączkę i procesy myślowe. Do "Maszyn budowlanych" dołączonych jest 180 naklejek (dla niestrudzonego miłośnika wypada około 3 popołudni na wyklejenie ich wszystkich).
Są też krótkie zdania wprowadzające w temat konkretnych maszyn i ich pracy, objaśniające zagadnienia. A co najważniejsze. Książeczkę po uzupełnieniu, wyklejeniu, można z powodzeniem jeszcze wiele razy otwierać, czytać i utrwalać poznane treści.

 
Maszyny budowlane
AWM, 2013
liczba stron: 48 + 8 kart z naklejkami
liczba naklejek: 180


W serii są także: - Kombajny i traktory, liczba stron: 48 + 8 kart z naklejkami, liczba naklejek: 189;
- Ruszaj w drogę, liczba stron: 48 + 8 kart z naklejkami, liczba naklejek: 187;
- W podobnym stylu, ale z inną tematyką: "Detektyw przyrody" (miasto-park-zoo, góry i jaskinie, morze- jezioro-rzek, itd);
- "Mały detektyw przyrody". Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...