27.03.2015

Basia. Gdzie jest Kajetan?

"Basia pokroiła w plasterki marchewkę, urwała liść kapusty pekińskiej i ruszyła na poszukiwanie Kajetana. Najpierw zajrzała pod łóżko. Znalazła cztery klocki, jedną skarpetkę w paski, dwie karty do gry i trzy kłębki kurzu:). Nie było tam jednak ani jednego żółwia"! Sprawdziła wszystkie zakątki, żółwia nigdzie nie było. Postanowiła go poszukać, zaplanowała dokładnie, gdzie pójdzie, żeby go odnaleźć. 

 I w ten sposób Basia przeprowadza dziecko przez świat zwierząt wodnych, lądowych, powietrznych. Dając ogromne pole do kreatywności, rozwijania wyobraźni, kształtowania wyczucia estetyki. Bo pomysłowych zadań do wykonania jest bez liku.
Z lupą można śledzić ślady zwierząt, obserwować małe żyjątka, zagłębiać się w wodny świat. Pytać ptaki, czy żółw tędy gdzieś nie frunął, surykatki, czy nie kopał z nimi w ziemi. Zwierząt jest tu cała masa. Nosorożce, małpy, "futrzaki, skrzydlaki, skorupiaki, Basiaki"...
Tu kreska, tam kropka, pasek, odgłos do odgadnięcia, nazwa zwierzęcia, czerwona plama z białym zarysem strusia. Uszy Basi, zająca, małpy, fragment foki, ogon w paski lemura...

Po męczącej trasie w zoo, gdy już Basia "prawie się zgubiła, kiedy szukała", spotyka w końcu Kajetana, a ten zaczyna opowiadać, jak to się stało, że zniknął jej z oczu. Dziecko znów ma pole do popisu, poniew samo może dokończyć tę opowieść.

Bogaty, kolorowy świat zwierząt, pełen życia, niesfornych pomysłów do zabawy z nimi. Niebanalna kolorowanka, fantastycznie oddziałująca na myślenie i twórczość dziecka. Polecam fanom Basi, kolorowanek, pomysłów, kreatywności.
 
Dziękuję wydawnictwu Egmont. za Basię i Kajetana Duet Z. Stanecka & M. Oklejak jest rarytasowy:)

Wielkie kolorowanie. Basia. Gdzie jest Kajetan?Basia. Gdzie jest Kajetan?
Zofia Stanecka
ilustracje: Marianna Oklejak
ArtEgmont, Warszawa 2015
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...