16.02.2015

O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku

Melania Kopytko i Melchior Knurek mieszkają od lat w tej samej kamienicy. Są samotni i bardzo nieśmiali, a nieśmiałość daje o sobie znać przy każdej możliwej okazji. 

Ona ukrywała wstyd pod wielkimi okularami i kapeluszem, on nad wyraz wrażliwy, oddawał się pasjom. Żeby nie narażać się na śmieszność, nie odzywali się do siebie, tylko myśleli: "ach, jak by to było miło usiąść razem na ławeczce...". Raz nawet posłali sobie kartki na walentynki, oczywiście bez podpisów.

Wstydziliby się do końca życia, gdyby nie pan Przypadek i ciemność kompletna w całej kamienicy. A potem spotkanie w cukierni... "Od tej pory często można ich spotkać na ławeczce przy fontannie albo na tarasie w cukierni. I chociaż w ich życiu wiele się zmieniło, nadal są bardzo nieśmiali. Tylko, że teraz wstydzą się razem. A to przecież zupełnie co innego".

Ilustracje Pawła Pawlaka, który ma koncie wiele różnorodnie zilustrowanych książek, nie boi się łączenia technik, niebanalnych pomysłów, eksperymentów. "Raduje go poczucie, że u dorosłych rośnie świadomość znaczenia, jakie w rozwoju małego człowieka ma obcowanie z dobrymi książkami".

Wszystkim nieśmiałkom polecam:)

O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku
Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustracje: Paweł Pawlak
Wydawnictwo Bajka, Warszawa 2013
liczba stron: 36

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...