12.02.2015

W pogoni za życiem


"Mucha wskazała słońce. - Spójrz na nie. Jeżeli przeniesie się na drugą stronę miasta, dzień się skończy, a ty umrzesz. - Umrę? - Nie będziesz już mogła latać ani wygrzewać się w słońcu, ani rozmawiać ze mną... Jętka zamyśliła się. Próbowała zrozumieć, jak to jest umrzeć... Nie szło jej najlepiej, ale jednego była pewna: to nie jest fajne! ... Jak ja mam teraz żyć? Czuję się taka skołowana... Ja chcę zobaczyć CAŁE miasto! Mucha poderwała się do lotu. - To na co czekamy, Jętko? Lećmy!"

A tak się ociągałam, żeby tu zajrzeć. Historia o jętce i musze Łucji jest frapująca. Jętka żyje zaledwie jeden dzień i nie rozpacza z tego powodu. Razem z muchą pragnie w tym krótkim czasie przeżyć moc wrażeń w Nowym Jorku. Udaje się jej. A jakże. Są takie osoby, które łapią w locie wszelkie okazje, atrakcje, do końca i na 100%, aż do ostatnich sił, do utraty tchu, do zawirowań w głowie. Mucha z jętką w jeden dzień zdążyły:
- powygrzewać się w słońcu, popatrzeć na ludzi, psa, kota, starego jeża,
- odwiedzić zoo, pooglądać z molem najfajniejsze książki dla dzieci w księgarni,
- posmakować dania w restauracji,
- polatać po teatrze, kinie, cyrku, sklepach, boisku, wesołym miasteczku, metrze, filharmonii,
- pooglądać mnóstwo kolorowych sztucznych ogni, Statuę Wolności, prom,
- skoczyć na bungee...
Można? Można zlatać całe miasto, trzeba tylko chcieć.
Narzeczony na pewno nie będzie chciał w to uwierzyć, ale co tam.

To książka o szaleństwie i pogoni za przygodą, o przemijalności i kruchości życia, o sile bezinteresownej relacji... Dowcipne i poetyckie ilustracje Emilii Dziubak pozwalają wędrować po Nowym Jorku wspólnie z bohaterkami. Zajrzyjcie tutaj, ilustracje są wspaniałe.

W pogoni za życiem
Przemysław Wechterowicz
ilustracje Emilia Dziubak
Wydawca Agencja Edytorska EZOP
Warszawa 2012
liczba stron: 54

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...