22.01.2015

Miotła i ptakDuet "Miotła i ptak" to ciepłe, napawające optymizmem opowiadanie Wandy Chotomskiej o przyjaźni, marzeniach, ale też trudnościach.

Stara, zniszczona miotła trafia na miejskie podwórko. Jej tęsknota za wiejskim klimatem, naturalnym życiem przeradza się w marzenie, by znaleźć odpowiednie miejsce dla równie samotnego i zagubionego, jak ona, ptaka. W trakcie tej wędrówki napotyka na różne postaci: Trzepaczkę, Szczotkę Kominiarską, zadufany w sobie Odkurzacz, czy Pędzel. Przez wszystkich traktowana jest jak intruz. Szuka więc swojego miejsca.

Miotła jak wiadomo jest świetnym narzędziem komunikacji, więc służy Czarownicom (takim nowoczesnym, stylowo ubranym, w kaskach, czapkach, nausznikach:). Dobrze komponuje się też w łapce Bałwana. A gdy śnieg się topi, Miotła zdobywa nowe siły, zapuszcza korzenie. A Ptak wracajacy z ciepłych krajów, może śmiało zamieszkać w jej delikatnych, zielonych listkach.

Odrobina wiary we własne siły i nastawienie, "chcę to osiągnać", sprawia że rzeczy niemożliwe stają się realne. Los może uśmiechnąć się do każdego, a trudności napotykane na drodze są w to wpisane.
Nowe miejsca są czasem okrutne dla przybyszów i nie zawsze jest się tam akceptowanym, potrzeba dużo wysiłku, by zdobyć serca nowych osób.

To książka perełka, poręczna, uroczo zilustrowana, oddająca miejski klimat w dobrym stylu. Do takich barwnych, pogodnych, wyważonych ilustracji miło się powraca. Książka nagradzana w konkursach ("Super Koziołek" i "Książka przyjazna dziecku" 2013). Więcej ilustracji pani Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej możecie zobaczyć tutaj. Bardzo pani dziękuję, pani Elżbieto:)

 
Miotła i ptak
Wanda Chotomska
ilustracje: Elżbieta Krygowska-Butlewska
wydawnictwo Mila
liczba stron: 48
seria: "Perełki Mili'

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...