28.01.2015

A picture book by Agnieszka JurekSeria "Jaskółki" to maleńkie broszurowe książeczki w języku angielskim i niemieckim napisane i zilustrowane przez Agnieszkę Jurek. Seria "Jaskółek" w krótkich prostych opowiadaniach pomaga dziecku wchodzić w świat obcego języka. Można ją też potraktować jako uzupełnianie nauki jezyka obcego poprzez rozwijanie dodatkowego słownictwa.

Niewiele jest słów, zdań, fabuła prosta, o codzienności Cory i jej rodziny. Każda kolejna książeczka jest troszeczkę trudniejsza. Następne tytuły serii traktują o opiece nad zwierzętami, przygotowywaniu jajek, szkole, świętach. Chodzi o to, by dziecko czytało nie tylko podręcznik do języka angielskiego, ale mogło utrwalić poznaną wiedzę i chciało czytać więcej i więcej i w całości, i czuć mały sukces czytania samodzielnego (jak w serii wydawnictw Egmont "Czytam sobie") i tak zupełnie do końca, niekoniecznie z pomocą mamy czy taty.

Malutkie ilustracje pełne są wdzięku, prostoty, wyrazistości, delikatności, dobrego humoru i subtelnie dopełniają treść.

Strona wydawnictwa Mila proponuje dodatkowo wysłuchać gotowych tekstów, utrwalić wymowę, pokazać dziecku inny niż własny styl wymowy:) To książki przełamujące bariery. Dla ambitnych rodziców swoich dzieci i dla bystrych dzieci swoich rodziców.

Seria "Jaskółki"
Agnieszka Jurek
wydawnictwo Mila
liczba stron: 24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...