Lisek i Dzik lubią porę jedzenia i spania, ale też wspólnej zabawy, brykania, turlania się, hasania po trawie i w gąszczach. Przede wszystkim lubią spędzać razem czas, i mają wtedy wiele pomysłów, jak go uatrakcyjnić, a i chwile niezwykłe się zdarzają, ale na te trzeba długo i cierpliwie czekać.
Bawią się w chowanego, w "jak wygląda". Lisek przez swoją nieostrożność psuje dom gałązek Piżmaka, zapasy Wiewiórki i obsypuje żółtym niestrawnym pyłkiem z lilii bezbronną Mysz. Musi się nie lada natrudzić, żeby zaakceptowała tę zmianę i polubiła plamki, niczym salamandra. Lisek spisuje sobie kodeks lepszego zachowania, by nie stracić przyjaciół, i walczy ze swoim rozbrykaniem, brakiem ostrożności, okazuje więcej troski wobec innych. Ale wiadomo, że to już nie to samo, i Dzik tęskni za jego "normalnością". Ale oczywiście chce, by Lisek bardziej wyczuwał innych, ich potrzeby, granice, nauczył się mówić "przepraszam". "Zmiany trzeba wprowadzać małymi kroczkami", i zdecydowanie zachować w nich umiar:)
Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w „Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do albumów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa). W 2011 roku za krótki komiks „O psie, który czuł się człowiekiem” zdobyła, wraz ze scenarzystą Michałem Narożnikiem, Nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
Malutki Lisek i Wielki Dzik. Niezwykłość, tom 9
Berenika Kołomycka
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2024
liczba stron: 48
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz