01.08.2020

Lania lotania - edycja pyrlandzkoSpecjalna edycja Szkoły latania Janusza Christy w gwarze poznańskiej. Jest nad czym łamać język:) Dla mieszkańców Poznania i wszystkich znających gwarę to wielka gratka, bo to przecież najsłynniejszy tytuł, który ma już prawie 40 lat i jedni z najpopularniejszych bohaterów literackich rozpoznawanych od najmłodszych lat. Historia dwóch dzielnych wojów Kajka i Kokosza, którzy dzielnie stawiają czoła wrogowi Hegemonowi i jego Zbójcerzom.


To komiks, który stał się lekturą klas czwartych w ostatnim czasie. Uczniowie z Poznania i okolic mogą dodatkowo kształcić swoją gwarę i próbować czytać głośno humorystyczne przygody, sztukę zaklinania miotły i latania nad osadami, wpadania w tarapaty i wychodzeni z opresji, uczyć się słuchania dzielnych białogłów i czarownic z Łysej Góry:)

Przygód i humoru znajdziemy tu bez liku. Jest mobilizacja do walki, pokonanie wiosennego "bejta" Łomignotka przez słodką czarownicę Jagę i magiczną fujarkę. Jest napad na Mirmiła i jego wojów. Zbójcerze napadają na dom Mirmiła. Jest sztuka "lotania" na miotle i pływania w skrzyni, lądowania na dachu, trudne opanowywanie miotły, nieplanowane lądowania. Jest udany pomysł wojów na odpieranie ataków wroga. Jest walka z krwawym Hegemonem i jego bezwzględnymi Zbójcerzami. A Mirmił w końcu otrzymuje dyplom z umiejętności latania, latający kufer i maść. Odprawienie strategicznej podboju Gospody, jest zabawna walka, odpieranie ataku i i obrona grodu. Bo każdy to wie, że "jak Kaju i Kokot zostaną wew grodzie, to on bydzie nie do zdobycio".Lania lotania. Kaju i Kokot - w gwarze poznańskiej (pyrlandzko edycja)
Janusz Christa
tłumaczenie: Juliusz Kubel
wydawnictwo Egmont/HarperCollins, Warszawa 2020
liczba stron: 40

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...