22.05.2020

Pucio mówi dzień dobry i dobranoc


Pucia nigdy dość:) W wiosenny czas przychodzi do nas z wielkim uśmiechem i spokojem, by pokazać jak wita i żegna kolejny dzień, jak wygląda jego zwykły poranek i wieczór. Taki rytm czynności, kolejność ich wykonywania pomaga zachować spokój i czuć się bezpiecznie i jemu, i każdemu młodemu odbiorcy, który "czyta" Pucia i odnajduje podobieństwo w swojej codzienności.

Pucia i Misię budzi słońce. Dzieci witają to, co za oknem, myją się, wybierają ubrania, wrzucają dodatki do owsianki, wyginają ciała przy porannej muzyce, karmią zwierzaki i wyruszają do przedszkola. Wieczorem Pucio razem z tatą obserwują układające się do snu maszyny, ludzi i zwierzęta. Skaczące wiewiórki, pana, który sprzedał dużo lodów dzieciakom, autko, które dowiozło rodzinę do cioci. Pucio też wykonał sporo frapujących czynności. Każdy więc dzielnie pracował, każdy zasługuje na odpoczynek, wygodne ułożenie, utulenie i smaczny sen.

Książeczki są interaktywne, dziecko razem ze słońcem woła do Pucia i Misi "pobudka!", robi gili gili, uczy się radosnego uprzejmego witania tego, co za oknem, tańczy, naciska pstryczek, żeby zgasić światło. Zachęcają do powtarzania dźwięków, mówienia całymi zdaniami, oswajają z dążeniem do samodzielności.

Inne książki, a także puzzle i grę z Puciem znajdziesz tutaj.


Pucio mówi dzień dobry 
Marta Galewska-Kustra
ilustracje: Joanna Kłos
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2020
liczba stron: 28

Pucio mówi dobranoc 
Marta Galewska-Kustra
ilustracje: Joanna Kłos
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2020
liczba stron: 28

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...