14.02.2020

Hilda i wielka parada


To druga część przygód dzielnej Hildy (Hilda i Ukryjcy). Hilda z mamą przeprowadziły się do gwarnego Trolbergu, dość trudno im się tu odnaleźć w hałasie, między ludźmi. Hilda musi dostosować się do szkoły, zwykłych dzieci, obowiązujących zasad, wymagań dość surowej pani Hallgrim.

Hilda razem z innymi dziećmi z klasy ma przygotować prezentację o największych atrakcjach miasta, a to doskonała okazja do chwili szaleństwa, nowej przygody, spotkań z niezwykłymi istotami, które mieszkają w lasach, zbiorów fascynujących roślin- cudów Trolbergu. Dzieciaki pani Hallgrim zbierają materiały do prezentacji cudów tego miejsca i Wielkiej Parady. Wyprawy i przygody to specjalność głównej bohaterki, dlatego chętnie wybiera się na poszukiwania roślin z Fridą i Davidem. Testuje swoją odwagę w obliczu ziejącego ogniem smoczego robaka, by ratować honor i spokojne choć dzikie życie elfów, wolne od formularzy i umów. Oswaja tajemniczego kruka - Gromdora, który co roku przybywa na obchody miejscowości, by wróżyć szczęście i dostatek mieszkańców. Sprzeciwia się oddawaniu czci wielkiemu trollobójcy Edmundowi Ahlbergowi. Podczas obchodów Hilda ratuje przed zagładą trollowe dziecko i jego mamę, i zyskuje przyjaciół, a to niezwykle ważne w nowym otoczeniu, by zaakceptować je i poczuć się dobrze. 

Na Netflixie możecie oglądać serial o przygodach Hildy albo czytać je z takich książek jak ta. W przygotowaniu czeka na czytelników trzecia część: Hilda i nieprzestrzeń.
Hilda i wielka parada
tytuł angielskiego oryginału: Hilda and the Great Parade
Stephen Davies
Seaerra Miller 
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2020
liczba stron: 168

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...