15.04.2019

Pogoda dla puchaczy. Wiosna


Wiosenne porządki trwają nie tylko w naszych domach i ogrodach. Bubuś i Bubel wraz ze zwierzętami leśnymi zarządzają generalne sprzątanie w lesie, segregują, dbają o to, by las, ich miejsce zamieszkania był przyjazny, by nikt nie zadławił się plastikiem, nie połknął kawałka sznurka.

Przyroda wiosną budzi się ze snu, ożywa, w pewnym momencie wspaniale eksploduje, pomimo zmienności pogody, czasem mroźnych poranków, zwierzęta i rośliny wyciągają głowy w stronę promieni słonecznych. Rzeki są pełne wody, czasem wylewają się. Ptaki intensywnie śpiewają. Pączki rozwijają się błyskawicznie w intensywnie zielone listki. Częste opady deszczu nawilżają las, umożliwiając wzrost roślin. 

W tej krótkiej książeczce oprócz przygód puchaczy przeczytasz o wiosennych opadach, powstawaniu tęczy, efekcie cieplarnianym, zmieniających się w ciągu roku gwiazdach na niebie, o wyznaczaniu kierunków przez kompas. Zajrzysz do nory borsuka i lisa, zobaczysz jak urosło rodzeństwo puchaczy. A jeśli lubisz bardziej słuchać niż czytać, zeskanuj kody do filmów, w których prezenter pogody oprowadzi cię po wiosennych zakamarkach aury.Pogoda dla puchaczy. Wiosna
Bartek Jędrzejak, Marcin Kozioł
wydawnictwo Prószyński i S-ka, Warszawa 2019
liczba stron: 80

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...