29.03.2019

Dzień, w którym Heniś poznał...


"Dzień, w którym Heniś poznał..." to seria książek dla najmłodszych w wieku przedszkolnym. Heniś to ciekawy świata chłopiec, który każdego dnia wyrusza po inną przygodę, odważnie wita się, rozmawia, zadaje nurtujące go pytania, z uśmiechem i radością w wielkich oczach dziękuje i zjednuje sobie poznawane postaci, które nie szczędzą mu czasu, wiedzy i sympatii.

W książce pt. "Dzień, w którym Heniś poznał... Nowa kolekcja bajek" Heniś przeżywa spotkania na lądzie, w wodzie i pod wodą. Dowiaduje się skąd kogut wie kiedy piać, jak karmić zwierzęta gospodarskie, by nie były głodne. Z nowo poznanym wozem starażackim bierze udział w akcji ratunkowej zdejmowania kota z zdrzewa. Wie już dlaczego wieloryb nie oddycha pod wodą i wydmuchuje powietrze, przy okazji pomaga w poszukiwania zagubionych okularów. Ponadto zostaje maszynistą pociągu, pomocnikiem królika, z którym uczy się sztuki czarowania na scenie.

Heniś nie poddaje się kiedy coś nie wychodzi, ma wiele pomysłów na realizację napotkanych wyzwań, chętnie pomaga potrzebującym, jest przyjaznym i miłym bohaterem.
Dzień, w którym Heniś poznał... Nowa kolekcja bajek
tytuł oryginału: The Day Henry Met
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2019
liczba stron: 128

Kiedy już dziecko pozna opowiadania i przygody ciekawego świata Henisia, może przejść do zadań, naklejać, rysować, malować przy pomocy propozycji podanych w książeczkach:
1. Wesoła kolorowanka - zestaw kolorowanek do wypełnienia kredkami i naklejkami. Sceny są utrwaleniem poznanych opowiadań, postaci, które spotkał mały bohater.
2. Wodne kolorowanie - wersja dla tych, którzy nie lubią się brudzić:) Do wypełniania tych kart wystarczy tylko pędzel i woda, kolory pojawiają się same. Wyraźne kontury i duże kształty przeznaczone są dla najmłodszych.
3. Zeszyt zadań - to podstawowe ćwiczenia do główkowanie na poziomie 3-5-latka, który lubi labirynty, szukanie cieni, łączenie par, itp. Do błyskwicznego działania i pobudzania umysłu i pracy rączki.Dzień, w którym Heniś poznał... Wesoła kolorowanka
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2019
liczba stron: 32


Dzień, w którym Heniś poznał... Wodne kolorowanie
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2019
liczba stron: 16Dzień, w którym Heniś poznał... Zeszyt zadań
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2019
liczba stron: 24

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...