08.02.2019

Tajemnica magicznego wywaru


W 2019 roku w kinach pojawił się film animowany pt. Tajemnica magicznego wywaru, z przyjemnością i uśmiechem ogląda się bohaterów w akcji. A tymczasem utrwalamy przygody czytając i zaśmiewając się z nowych scen, nieugiętych Galów, kłopotów Druida Panoramiksa i działań niezawodnych przyjaciół Asteriksa i Obeliksa.


Niespodziewane przeszkody, upadek druida z drzewa, poszukiwania następcy pośród magików na miejsce Panoramiksa. Specjalne zgromadzenie druidów w celu wyłonienia godnego kandydata, testowanie czarodziejskich sztuczek, walka z podstępnym pragnącym sławy Sulfuriksem. Ważna rola maleńkiej Pektynki w zbieraniu składników i komponowaniu magicznego wywaru, który tradycyjnie uratuje Galów przed okrutnymi Rzymianami i pragnącym zemsty Sulfuriksem! Spektakularne pokazy czarów Sanmoriksa, i jak zwykle humorystyczne ujęcie wielkiego Cezara. 

Asteriks to seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Tajemnica magicznego wywaru, seria: Asterix
tytuł oryginału: Asterix - Le Secret de la Potion Magique
Oliver Gay na podstawie filmu Louisa Clichy'ego i Alexandre'a Astiera
ilustracje: Fabrice Tarrin, kolory: Thierry Mebarki
tłumaczenie: Marek Puszczewicz
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2019
liczba stron: 52

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...