14.06.2018

Rodzina Sztućców


Sympatyczne opowiadania, napisane bogatym językiem, z humorystycznymi wstawkami, z zabawnie ucharakteryzowanymi bohaterami, którzy nie znają nudy w szufladzie kuchennej, a każdą chwilę spędzają na przygodach, sporach lub rozmowach. Perypetie niesztampowej rodziny pobudzają wyobraźnię, czarują kuchnię, i sprawiają, że po tej lekturze inaczej zagląda się do szuflady ze sztućcami i inaczej z nich korzysta.

Trzypokoleniową rodzinę Sztućców poznajemy dzięki babci Eleonorze, która sprawiedliwie, według alfabetu, bez względu na grubość i wiek członków rodziny, rozporządza ich ulokowaniem w szufladzie. I szybko przekonujemy się o tym, że ich życie tętni, poglądy się ścierają. Jest czas na rozważania o sensie istnienia, walkę z żywiołami, randki, planowanie przyszłości i kariery.

Poznajemy ich charaktery, pragnienia, marzenia. Dzięki charakteryzacji i nadaniu im cech ludzkich, Córka Łyżeczka, Mama Łyżka, Dziadek Nóż, Syn Widelczyk, Tata Widelec, mają swój temperament, wdzięk i osobowość.
Rodzina Sztućców, cz. 1
Madlena Szeliga
ilustracje: Sławek Zalewski
wydawnictwo Gereon, Aromat Słowa, Kraków 2017
liczba stron: 40

W drugiej części sztućce nabierają większej odwagi, poznają okolice,  opuszczają szufladę, przekonują się, że "głupota ludzka jest bardzo, ale to bardzo przerażająca". Ekscytują się piknikiem i wspólnym posiłkiem (nie często się to zdarza, jak w każdej rodzinie). Przeżywają rocznicę ślubu.

Ekstra proste i bajecznie kolorowe sympatyczne ilustracje. Niewybredny humor, cięte riposty Dziadka, rywalizacja między rodzeństwem. Życie Rodziny Sztućców to nie byle co, to nie tylko grzeczne leżenie w przegródkach szuflady. Przekonajcie się sami:) Autorce i ilustratorowi skutecznie i z wdziękiem udało się ożywić martwe przedmioty codziennego użytku.Rodzina Sztućców, cz. 2
Madlena Szeliga
ilustracje: Sławek Zalewski
wydawnictwo Gereon, Kraków 2017
liczba stron: 40

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...