15.06.2018

Czego tu się bać?


Strach ma wielkie oczy, zwłaszcza kiedy coś jest nieznane, obce, kiedy się o czymś/o kimś czyta, wyobraża, myśli. A potem trzeba się z nim zmierzyć. Strach to normalna rzecz, która może zawitać w naszej głowie w dowolnym momencie. Ważne, by poznawać, nie panikować, umieć go oswajać i normalnie żyć.

Autorka książki Madlena Szeliga zadbała o najmłodszych i ich lęk przed nieznanymi stworami. Opowiada o Pająku, który wiódł spokojne życie, huśtał się na nici, w bezpiecznym zakątku regału, do czasu, aż zajrzał do Encyklopedii, popatrzył na stwory, wyczytał, że pająki są najstraszniejsze. I uciekł. Nie wiedząc, kim jest (jak małe dziecko, które poznaje swoje odbicie w lustrze, dziwi się, przestrasza, fascynuje). Nie tak straszny napotkany po drodze Motyl kazał mu spojrzeć w swoje odbicie, pomógł zaakceptować wygląd, naturę, los. Pokazał, że nie ma się czego bać, a autorka figlarnie spuentowała, że jest, owszem - encyklopedii:) 
I Pająk nie ma się co bać siebie i innych, i dziecko, które odczuwa lęk przed pajęczakami czy małymi owadami. Być może ta historia pomoże zmierzyć się dziecku ze swoim strachem, oswoić go, zobaczyć pająka w innym charakterze (odczuwającego strach), o zabawnym wyglądzie, którego można polubić!

"Przepotwornie potworne" niestandardowe rysunki robali, zabawna historia dla najmłodszych, piękne solidne wydanie na kredowym mocnym papierze, duży format, twarda oprawa.





Czego tu się bać? seria: Robale
Madlena Szeliga
ilustracje: Paulina Daniluk
wydawnictwo Gereon, Kraków 2017
liczba stron: 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...