07.05.2018

Panika w Egipcie


Akcja książki dzieje się 3 tysiące lat temu w Tebach. Jeden z czterech podejrzanych uknuł spisek. Faraonowi Ramzesowi II zagraża śmierć. Tropiąc fabułę, przyglądając się ilustracjom, odwiedzając konkretne miejsca, czujnym okiem i wnikliwym umysłem trzeba stawić czoła tej sytuacji, porównać czterech podejrzanych, przeprowadzić śledztwo i wskazać winowajcę.

Nie masz zbyt wiele czasu. Wybierz odpowiedni strój, jaki noszono w tamtych czasach, fryzurę, amulet, dobierz przybory, które przydadzą się podczas śledztwa. Poznaj panujące realia, przyjrzyj się podejrzanym, co mówią, lubią, robią, czy są autentyczni, i działaj. Trop, dedukuj, wykluczaj. Przy okazji wstąp na starożytny rynek, przyjrzyj się hieroglifom, wejdź do świątyni, pałacu królewskiego, weź udział w święcie Opet. Trudne? Powoli, cierpliwie, na pewno uda ci się wytropić szczwanego winowajcę.W nagrodę faraon funduje osobiste spotkanie oraz specjalny upominek.

Kolorowa grafika, odczuwalny klimat gorącego miejsca poprzez wystrój, otoczenie, wnętrza budynków, udział w codziennych i odświętnych momentach życia, stroje Egipcjan, niepowtarzalne malowidła i ornamenty. Frajda szukania, węszenia, wchodzenia w niedostępne dla innych miejsca.

Panika w Egipcie
Camille Gautier, Stephanie Vernet
ilustracje: Margaux Carpentier
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...