01.05.2018

Dobranocki na pogodę i niepogodę


"Bo wie pan, kiedy dziecko śpi, świat powinien chodzić na palcach. Dziecięce sny są najpiękniejszymi opowieściami".

Kołysanka zaśpiewana przez Sowę i Niedźwiedzia, liczenie wąsów, pazurków, łapek, spoglądanie w gwiazdy. Co jest najlepsze na dobry sen? Oto 12 opowiadań związanych z nocą, odpoczynkiem, snem dziecka, na dobry spokojny sen, regenerację. Opowiadania są różnorodne, napisane przez kilku polskich autorów. Podejmują tematy bliskie dziecięcym światom, snom, delikatnie nastrajają do odpoczynku, podpowiadają jak pozbyć się lęków, uspokajają, czasem bawią. Wszystkie tematy łączy jeden styl ilustracji, każde jest zilustrowane przez Magdalenę Kozieł-Nowak, artystkę która nie szczędzi kolorów, pomysłów, szczegółów. Wspaniale obrazuje, to, co opisane, pomaga wyobrazić sobie odległe światy (strapioną Noc, władcę Czasu, bezmiar nieba i podróż Fionki, by "skosztować gwiezdnej śmietanki", walkę z kłopotem, który czai się w ciemnych zakamarkach, zbzikowanego StrachoRycha i StrachoZdzicha, fabrykę zabawek, wakacje na wsi, itd.).

Po takich opowiadaniach nie może być inaczej: "We śnie było paskudnie! Po pierwsze: kolorowo! Po drugie: pachnąco! Po trzecie i najgorsze: przepięknie!"
Dobranocki na pogodę i niepogodę
G. Bąkiewicz, J. Bednarek, Z. Beszczyńska, P. Beręsewicz, J. Fabicka, R. Jędrzejewska-Wróbel, B. Kosmowska, M. Łastowiecka, B. Ostrowicka, M. Strękowska-Zaremba, Z. Stanecka, A. Tyszka
ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 224

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...