09.05.2018

6 książek dla przedszkolaka


Książki dla dzieci w wieku przedszkolnym, które pokazują podobny im świat, pomagają odnaleźć się w analogicznych sytuacjach, książki, które przenoszą do świata zabawy, zwierząt, przyrody, przygody, wyobraźni, ulubionych bohaterów znanych z animacji. Oto garść nowości.

Pięć opowiadań o pasji jazdy, ścigania się, współzawodnictwa, treningów, wygrywania. Oryginalny humor Złomka. Przyjaźń pojazdów. Sposoby na sukces. Dla tych, którzy kochają auta, obejrzeli już trzecią część i chcą znać na pamięć każdy fragment, cytować ulubione zdania. Dowiedzieć się, kto wejdzie na miejsce Zygzaka, i jak trudno pogodzić się z zejściem na drugi plan, mobilizacją, z tym, że ktoś jest lepszy od nas. O przegrywaniu w dobrym stylu, i jak sukces podwyższa ego.


Auta. Nowa kolekcja bajek
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 128

Bing to mały ciekawski króliczek, jego towarzyszem, opiekunem i wsparciem jest Flop, a kompanami do zabaw i psot są Sula i Pando, kuzyni Koko i Charlie. Zajmują ich zwykłe dziecięce sprawy: zabawa w chowanego, karmienie kaczek w parku, przygotowywanie koktajlu. Mali miłośnicy bajki na kanale Mini Mini+ tutaj obejrzą kolorowe ilustracje z animacji, wrócą do ulubionych scen, przeżyją wspólne chwile, spędzą czas z sympatycznymi bohaterami. Barwne kolory, twarda oprawa książki do wielokrotnego czytania, sporo wyrazów dźwiękonaśladowczych do ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, ciepło i radość bohaterów. 


Bing. Nowa kolekcja bajek
Ted Dewan
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 128

Pójście do przedszkola to stresująca sprawa dla dzieci i ich rodziców. Pomocą może okazać się pluszak, który doda odwagi, wysłucha, rozbawi. Dusia otrzymuje pluszaka od mamy, nazywa go Psinek-Świnek- prosiaczek, który szczeka, i razem idą pierwszego dnia w nowe miejsce, między nowe nieznane osoby. Dusia z zadziwieniem obserwuje różnorodność osób, ich zachowania, reakcje na stres, zabawy, wchodzi w przedszkolny rytm dnia, podporządkowuje się ustalonym zasadom. Przeżywa radość i smutek, tęsknotę. Jej towarzysz chętnie tu wróci, bo przeżył w czerwonym czajniku własne przygody. Ona pewnie też?
Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu
Justyna Bednarek
ilustracje: Marta Kurczewska
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 32

Felek jest kotem jak inne. Najpierw dowiaduje się od dużych silnych drapieżników, czym się od nich różni, potem co jest w nim podobne. Nie biega tak szybko jak gepard, nie był nigdy w dżungli, jak pantera, nie jest silny jak tygrys. Ale ma wąsy, długi ogon, widzi w ciemnościach, tyle tylko, że jest delikatniejszy, mniejszy. I oczywiście należy do rodziny kotów. Na zasadzie różnic i podobieństw pokazana przynależność małego pręgowatego kotka do wielkiej rodziny drapieżnych, szybkich, silnych kotów, zamieszkujących różnorodne zakamarki świata.Jestem kotem
tytuł angielskiego oryginału: I am a cat
Galia Bernstein
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 32

Odkrywanie zjawisk astronomicznych razem z bohaterami z Krainy Lodu. Książka w ładnej szacie graficznej z ilustracjami Disneya i z dużą ilością zdjęć pokazujących omawiane zjawiska. Dla tych, którzy są ciekawi świata, chcą wiedzieć czym jest teleskop, pole magnetyczne, jakie zwierzęta i rośliny występują pod kołem podbiegunowym, kiedy występuje zorza, skąd się biorą pory roku, zaćmienia słońca i księżyca, itd. Czytelne zwięzłe informacje, objaśnione w sposób rzetelny, przyjazny i zrozumiały. Sceny z Krainy Lodu i ulubieni bohaterowie objaśniają i dzielą się swoją wiedzą. Na końcu lektury zamieszczony praktyczny słownik i indeks pojęć, które pomagają w zrozumieniu omawianych zagadnień i odnalezieniu poszukiwanych informacji. To książka, która podaje ciekawe informacje, zachęca do obserwacji omawianych zjawisk, fascynacji światem, samodzielnych poszukiwań.Disney uczy. Kraina lodu. Światła północy
Nocne niebo. Książka odkrywcy
Paul Dichter
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 48

Star Wars w wersji light dla tych, którzy już trochę znają gwiezdny świat, systematyzują swoją wiedzę, porządkują w głowie najciekawsze postaci, pojazdy, odkrywają rozbudowane nazewnictwo. Książka solidnie wydana, w twardej oprawie, z dużą ilością ilustracji, niewielką ilością uporządkowanego tematycznie tekstu. Każdy rozdział opowiada o konkretnej grupie bohaterów: droidach małych i wielkich, jedi walczących  pokój i sprawiedliwość, ich mocach i wrogach, pilotach starych i młodych latających wielkimi i małymi statkami w gwiezdnych przestworzach; pojedynczych osobach: księżniczce Lei, która dzielnie stawia czoło wrogom, mrocznych wojownikach po stronie zła, którzy szerzą strach i za wszelką cenę pragną władzy.


Star Wars. Nowa kolekcja bajek
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018
Christopher Nicholas, Courtney B. Carbone
ilustracje: Chris Kennett, Ron Cohee, Alan Batson, Heather Martinez,
liczba stron: 128

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...