23.04.2018

Rurka wodna


Piękne wykonanie, dopracowane w każdym szczególe, wesoła tematyka, duża przyjemność grania, dokładania kafelków, walki o najdłuższą i atrakcyjną zjeżdżalnię:) Taka zabawa to moc radości i satysfakcji z długiego zjazdu w parku wodnym.

Jak grać?
Na zmianę gracze losują zakryte kafelki zjeżdżalni, i próbują dokładać je do swojego toru w celu rozbudowy. Kafelki są różne, zakręcone, podłużne, przecinające się. Kafelek dokładaj tylko do swojego toru, nie możesz wchodzić w kolizje z innymi graczami (ale pomagać im w rozbudowie jak najbardziej, dostaniesz za to żeton premii), ani budować trasy powrotnej do punktu startowego. Planuj, gdzie i w jaki sposób ułożyć kolejny kafelek. A jeśli na koniec będziesz miał najdłuższy tor i zdobędziesz najwięcej żetonów premii, oprócz udanego zjazdu zostaniesz ogłoszony zwycięzcą.
Za dołożenie kafelka superrurki, możesz dociągnąć i zagrać jeszcze jeden kafelek.
Za położenie kafelka z symbolem atrakcji (statek, wir, wjazd), usuwasz go z gry i bierzesz duży kafelek z taką samą atrakcją, dokładając go tak, by nie zakrywał innych kafelków. Kładąc kafelek wjazdu do tunelu, bierzesz dodatkowo ze stołu kafelek wyjazdu i dokładasz go na swoją trasę tak, by stykał się tylko jedną stroną z innym kafelkiem, i nie dotykał kafelka wjazdu.
Jeśli nie możesz zagrać kafelka do swojego toru, bierzesz 2 kafelki z ratownikami i działasz tak jak w przypadku kafelków wjazdu i wyjazdu. 
Za dołożenie kafelka, który pomaga pomaga w budowie toru innego gracza, dostajesz żeton premii.
Kto wygrywa?
Kiedy skończą się kafelki do budowy torów, liczymy zbudowane odcinki aż do punktu startowego (z kafelkiem startowym, wjazdu, wyjazdu, ratowników). Przyznajemy punkty za żetony premii: 1 żeton- 1 punkt, 2 żetony- 3 punkty, 3 żetony- 6 punktów, 4 żetony- 10 punktów, 5 i więcej żetonów- 15 punktów. Sumujemy i ogłaszamy zwycięzcę.

Doskonałe wykonanie elementów, dynamiczna rozgrywka i dużo frajdy z rodzinnego grania.Rurka wodna
Sam-goo, Evan Song
ilustracje: Tomasz Larek, Christophe Swal
wydawnictwo Foxgames, Warszawa 2017
dla 2-6! osób, wiek 7+
zawartość pudełka: 29 odcinków zwykłych zjeżdżalni, 7 kafelków superrurek, 3 kafelki z symbolami atrakcji, 1 kafelek wjazdu i 1 wyjazdu do tunelu, 1 kafelek startowy, 3 duże kafelki atrakcji, 4 kafelki ratowników, 6 pionków, 6 kart graczy, 18 żetonów premii, instrukcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...