10.02.2018

Cortex. Wyzwania


Pudełko "Cortexa" ani hasło "mądra gra" może nie przyciąga, ale kiedy je otworzysz, chcesz grać więcej i więcej. 

Karty sprawdzające pamięć na dotyk, koordynację palców, pokonywanie labiryntów, szybkość zapamiętywania narysowanych elementów, szukania par i tego, czego jest najwięcej, to tylko niektóre z pojawiających się wyzwań. 8 rodzajów kart do pobudzania zmysłów. 2 do 6 graczy grających na czas, rywalizujących ze sobą mocno i z wielkim zapałem.

Zasady są następujące (takie jak w Cortexie dla dzieci): najmłodszy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść, wszyscy szukają odpowiedzi, kto uzna, że ją zna, zakrywa kartę dłonią i odpowiada. Jeśli miał rację, zabiera kartę do siebie, jeśli ma dwie z takim samym rewersem, wymienia na 1 element układanki. Jeśli nie ma racji, wtasowuje kartę do stosu zakrytych kart i nie może odpowiadać w następnej rundzie. Kto pierwszy uzbiera 4 elementy układanki, wygrywa.

Zagraliśmy w "Cortex. Wyzwania" dla dzieci i dla dorosłych wiele wiele razy. Jedni bardziej lubią labirynty, inni odnajdowanie par, jeszcze inni odgadywanie obrazków z fakturą dotykiem. Zawsze jest emocjonująco, zawsze ktoś inny może mieć szanse i zaskoczyć wygraną, musi się tylko skupić i szybko reagować.

Na spotkanie, w podróż, na wieczorną rozgrywkę, rodzinne spotkanie przy stole, do gimnastyki umysłu i zabawy, jako przerywnik między dłuższymi grami. Zabawka Roku 2017 portalu "Zabawkowicz".


Cortex. Wyzwania
wydawca: Rebel, Gdańsk 2017
projekt: Johan Benvenuto, Nicolas Bourgoin
ilustracje: Sebastian Lopez
wiek 8+, dla 2-6 osób
zawartość pudełka: 90 kart (testy, wyzwania i wytłoczenia), 24 elementy układanki mózgu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...