20.01.2018

Squla quiz klasa 1


Pamiętacie quizy ze Squlą? Na blogu prezentowałam Wyprawy z geografią, Quiz wiedzy (10+, 9+), Zabawy z ortografią i Wyzwania matematyczne (6+, 8+), karty do grania i utrwalania wiedzy przez zabawę oraz kody, które umożliwiają kontynuację zadań na platformie internetowej. Dzisiaj kilka słów o quizie z wiedzy ogólnej dla dzieci w wieku 6+.

Gra "Squla quiz, klasa 1" zawiera ponad 100 kart z pytaniami ciekawymi, zaskakującymi, utrwalającymi posiadaną wiedzę, sprawdzające spryt myślenia i zdolność główkowania. Pytania pokrywają się z wiedzą, którą dzieci zdobywają w systemie szkolnej nauki, są zgodne z podstawą programową MEN i dotyczą wiedzy ze wszystkich szkolnych przedmiotów. A są to: edukacja plastyczna, muzyczna, polonistyczna, matematyczna, społeczno-przyrodnicza i wychowanie fizyczne.Zasady zabawy są proste: dorosły czyta dziecku/dzieciom losowane przez nie ze stosu pytania, a one próbują odpowiadać na nie. Po 12 rundach i wykrzyczanych odpowiedziach (A, B, C lub D) dziecko/dzieci liczą zebrane punkty (1 żeton za 1 właściwą odpowiedź). W grze w pojedynkę minimum 8 oznacza wygraną, w grze wieloosobowej zwycięża te, kto zebrał najwięcej żetonów. Dzieci, które czytają płynnie ze zrozumieniem bez problemu mogą grać same, a odpowiedzi sprawdzać w kluczu podanym na oddzielnych kartach. 
Przykłady pytań:
Jaki sport uprawia się na lodzie? A. jazdę konną, B. badmintona, C. piłkę nożną, D. hokej
Uzupełnij rymowankę: Gdy mróz mocno trzyma, to już jest... (obrazki pokazują 4 pory roku: wiosna, lato, jesień, zima).

Squla quiz. Klasa 1
wydawnictwo Granna, Warszawa 2017
zawartość pudełka: 108 kart z zadaniami, 2 karty z odpowiedziami, 36 żetonów, instrukcja, karta z kodem dostępu do Squla.pl
liczba graczy 2-6, wiek 4-7 i dorosły do czytania pytań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...