26.01.2018

Gdzie się chowa śnieżna sowa


Każda kolejna książka o zwierzętach pokazuje, jak bogaty i wciąż dla nas nieznany jest ten świat, jak wiele  trzeba włożyć wysiłku, jakie mieć pokłady pamięci, by wiedzieć więcej.

Na szczęście pomysłowość autorów i ilustratorów nie zna granic, i każda nowa pozycja zaskakuje swoją atrakcyjnością. Tym razem autorka proponuje wspólną wędrówkę w różne habitaty- adresy ekologiczne, gdzie można wypatrzeć nowe nieznane gatunki. Aby wspólna wyprawa nie kończyła się na wytężaniu wzroku i szukaniu, podaje ciekawostki o każdym miejscu i występujących tam gatunkach zwierząt. Przyroda nie zna granic, dostosowuje się do niemal każdych warunków, wytwarzając coraz to nowe niezwykłe w wyglądzie, zachowaniu i przetrwaniu formy. Góry, bezkresne oceany, prerie i pustynie, kominy hydrotermalne, rafy koralowe, japońskie gorące źródła, i wiele innych miejsc, które zamieszkują przedziwne gatunki.

Każda rozkładówka to inne miejsce, jego opis, przykłady występujących gatunków zwierząt, ciekawostki o nich, i zadanie wyszukania konkretnych zwierząt w różnych ilościach. Ponadto na końcu książki zamieszczono rekordy (wielkość, prędkość, jadowitość, itd.) zwierząt, które dzieci przecież uwielbiają, ponadto gatunki zagrożone, łańcuch pokarmowy i spis wszystkich gatunków - bohaterów tej księgi. Ilustracje i sposób podawania wiadomości odpowiadają odbiorcy w wieku 6-10 lat, przyciągają do samodzielnej lektury, poszerzają horyzonty, zaskakują i zwyczajnie cieszą dziecięce oko.
Gdzie się chowa śnieżna sowa
Anna Claybourne
ilustracje: Brendan Kearney
tłumaczenie: Joanna Wajs
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...