24.11.2017

365 zabaw z klockami LEGO®


To książka dla tych, którzy każdego dnia zasiadają wygodnie i tworzą inny model z klocków LEGO®. Którzy uwielbiają świat konstruowania, budowania z wyobraźni. Wzdychaliśmy jakiś czas temu nad angielskim wydaniem, teraz cieszymy się z polskiego:) A radość korzystania z niej jest ogromna!!!

365 propozycji do budowania to moc pomysłów. Pierwsze dni, kiedy moi synowi wgłębiali się w zawartość tej książki, co chwila wołali, "a wiesz, że można zbudować nawet..." Ochom i achom nie było końca. Fantastyczne jest to, że są to pomysły nie tylko na zbudowanie danego modelu. Bo niektóre z nich można wykorzystać w praktyce (podstawka na listy, kartki, przybornik na kredki, pudełko na domino, świnka skarbonka, pojemnik na piloty czy chusteczki), pograć w zbudowaną i odpowiednio przygotowaną grę dla jednego lub wielu graczy (w samotnika, w bingo, w golfa), budować scenki (w skateparku, na stoku narciarskim). Udoskonalać roboty, szkielety, pojazdy, łamigłówki, postacie bajkowe, zwierzęta, robić świąteczne dekoracje i pocztówki 3D.

Nie ma tu gotowych instrukcji. Są pomysły, które trzeba umieć wykorzystać. Najpierw zbudować szkielet konstrukcji, potem dopracować model, skorzystać z jakiejś podpowiedzi. Frajda jest ogromna. Autorzy, których jest kilku opowiadają o sobie, że mają tysiące klocków, albo niepoliczalną ich ilość, jak budują, który ich klocek albo konstrukcja są ulubionymi, jakie są ich plany konstrukcyjne na przyszłość (bardzo imponują dzieciom).

Działająca na wyobraźnię i mocno aktywizująca książka. Pamiętajcie o niej. Mikołaj już blisko:)
A na fb czeka na Was animacja zrobiona przez moich chłopaków, oczywiście z wykorzystaniem lego.


365 zabaw z klockami LEGO®
Zadania, gry, łamigłówki, psikusy 
Simon Hugo
twórcy modeli: J. Berry, J. Briscoe, S. Crewshaw, i inni
wydawnictwo AMEET, 2017
liczba stron: 256

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...