08.07.2017

Tajemnicze miasto


Nie mogłam się doczekać tej chwili, kiedy w końcu pokażę Wam te cudowne karty. Karty do budowania. Książka kartonowa do budowania! Wspaniale zilustrowana. Pełna niespodzianek, zaskoczeń. Do układania, dopasowywania elementów, budowania mostu, pięter budynków, lekko oświetlonych zakamarków.

W oknach pojawiają się tajemnicze cienie ludzi i zwierząt, tu i ówdzie przemykają znane z literatury postaci, z balkonu wygląda jakaś dama (a nawet dwie). Muzycy ćwiczą najdoskonalsze rytmy, kelnerzy obsługują zgłodniałych wędrowców, ktoś ćwiczy akrobatyczne lub teatralne figury, ktoś pali fajkę, a ktoś się skrada ukradkiem. Nad miastem unosi się balon, sterowiec, spadochroniarze wykonują akrobacje, supermen podąża jak strzała, lecą kolorowe ptaki. Za każdym razem, kiedy tu przybywasz, miasto się zmienia, bo tętni życiem, trochę tajemniczym, niezwykle nastrojowym, za każdym razem zdumiewającym i pięknym, w rytmicznym zabawowym kroku.

To gratka dla tych, co lubią oryginalny styl, mają choć odrobinę zmysłu projektowania, potrafią wprowadzać zmiany, wypatrywać ukryte szczegóły i snuć dziejącą się fabułę. Do budowania, układania, czytania, opowiadania. Dla mnie bomba! Polecam.

"Tajemnicze miasto” otrzymało I nagrodę w konkursie dla młodych ilustratorów Illustration Startup 2014.

Tajemnicze miasto
Rita Kaczmarska
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2017
liczba dwustronnie zilustrowanych kart: 25

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...