07.07.2017

Akademia Jedi. Nowa klasa


Prosta, udana fabuła, z humorem, subtelnie przemycanymi wartościami i moralizmem Yody, wstawkami komiksowymi, wycinkami z Obserwatora Padawańskiego, stronami z dziennika głównego bohatera Viktora.

To jedna z lepszych pozycji dla dzieci w tematyce Star Wars, jakie miałam przyjemność czytać. A rzecz toczy się w szkole! Victor wyraźnie wyróżnia się swoimi umiejętnościami, władaniem Mocy, dlatego ze zwykłej nudnej szkoły przenosi się do kampusu na Coruscant do Akademii Jedi. Tu chce zgłębić tajniki sztuczek umysłowych Jedi. Musi zmierzyć się z nowymi osobami, dostosować do wymogów, wychowawców, specyficzną panią pedagog, i rozumienia nauk wielkiego mistrza. "Podekscytowany Mistrz Yoda jest, że dzielenie się wiedzą o Mocy kontynuował będzie". Victorowi podoba się na Coruscant, ten "ciągły ruch pojazdów repulsorowych, zylion wieżowców", ciekawy plan zajęć (fechtunek mieczem świetlnym, jak zagiąć prawa fizyczne i matematyczne, itd.). Oczywiście nie uniknie kłopotów i wizyt u pani pedagog. A do tego "do kółka teatralnego dołączyć musi, by kontroli nad gniewem się uczyć". W rezultacie semestr szybko mija, Victor umiejętności sprytnie zgłębia, ale w pychę popaść nie może, "schlebianie sobie do porażki prowadzi. Jedi spokojny umysł mieć musi":)

Książka jest kontynuacją dobrze znanej na całym świecie serii o szkolnych przygodach młodych Padawanów. Dzieło Jeffreya Browna kontynuuje Jarrett J. Krosoczka – znany amerykański autor i ilustrator książek dla dzieci, dwukrotny laureat nagrody Children’s Choice Book Award za najlepszą książkę roku.

Akademia Jedi. Nowa klasa
seria: Star Wars
Jarret J. Krosoczka 
tłumaczenie: Jan Bitner
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 176

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...