26.05.2017

Moje bajeczki


Poręczny niewielki format książeczek w serii: "Moje bajeczki". A w nich ulubieni bohaterowie animowanych bajek dla najmłodszych: "Bob Budowniczy", "Masza i Niedźwiedź" oraz "Tomek i przyjaciele".

Osiem opowiadań napisanych na podstawie animacji o Bobie i jego dzielnych maszynach. Praca wre, problemy i zadania zostają rozwiązane. Ekipa budowlana odnawia stary teatr dla piratów, pomaga na planie filmowym w studiu, buduje drapacza chmur, automatyczną stację benzynową, sportową ścieżkę zdrowia czy wyspę dla waranów w ogrodzie zoologicznym. Żadna praca nie jest dla nich straszna. A nowe miejsca sprawiają, że ekipa się rozwija, poznaje coraz to innych mieszkańców miasta.

Współpraca, wsparcie, radość wykonywania zadań i umiejętne pokonywanie przeszkód czyni bohaterów niezwykłymi wzorcami, w które wpatruje wielu małych chłopców. 
Moje bajeczki o Bobie Budowniczym
Paulina Kaniewska
ilustracje: Mattel
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2017
liczba stron: 128

Osiem bajek z rezolutną i pełną pomysłów Maszą i zaprzyjaźnionymi postaciami, to "Moje bajeczki. O psikusach i psotach". Wspólnie z Niedźwiedziem i innymi zwierzętami lasu Masza odkrywa przed czytelnikiem tajemnice drzewa genealogicznego i wehikułu czasu, tworzenia scenariusza filmowaego. Organizuje dzień sportu, gra  tenisa ziemnego, próbuje cierpliwie i umiejętnie układać puzzle.

Jak na tę małą bohaterkę przystało, wspólne wykonywanie prac kończy się brykaniem, psotami i treningiem cierpliwości ukochanego Misia, który zawsze wybaczy, przytuli i wskaże właściwy tor, a potem naprawi szkody.

Moje bajeczki o psikusach i psotach. Masza i Niedźwiedź
ilustracje: INK TM
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2017
liczba stron: 128

"Moje bajeczki. O lokomotywach" to kolejny tytuł w serii małych formatowo bajeczek dla najmłodszych. W tym wydaniu zawarto dziewięć historii nt. użytecznych lokomotyw, przyjaciół głównego bohatera Tomka. O wesołym Karolu, nieznośnych  nieposłusznych wagonach, uratowanej ze złomowiska wielkiej zachodniej lokomotywie Olku, niezwykle zajętym kierowniku warsztatu parowozów Wiktorze. Są też inni bohaterowie: dźwig Kamil, który dzielnie pomaga w warsztacie, wielki Żurawek pracujący w porcie, Hirek- szybki wóz strażacki, czy helikopter Harold. 

Opowiadania powstały na podstawie "The Railway Series", animowanych bajek, które dzieciaki w wieku przedszkolnym lubią, oglądają, bawią się ciuchciakami.

Moje bajeczki o lokomotywach
Rev. W. Awdry
ilustracje: Robin Davies, Nigel Chivres 
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2017
liczba stron: 128Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...