11.12.2016

Mali detektywi


Przyjemna jest taka zabawa, w której wszyscy działają razem w jednym celu. Nie ma tu rywalizacji, jest wspólne podejmowanie decyzji, naprowadzanie się, pomoc. Bo czas ucieka, trzeba jak najszybciej odgadnąć, co kryje pod skrzynią. A żeby dojść do tego etapu, jak w memo trzeba poćwiczyć pamięć, odkrywać i odkładać pary przedmiotów.

W każdej rundzie każdy gracz odkrywa dwa przedmioty. Jeśli odkryje parę, układa ją na dole, jeśli dwa różne przedmioty, zapamiętuje ich rozmieszczenie na następny raz, jeśli odkryje zegar jeden lub dwa, wrzuca zegary do otworu obok schodów i przesuwa wskazówkę zegara.

Dużą frajdą jest wspólne odkrywanie par, emocje wyzwalają się, kiedy czas na zegarze upływa, kiedy trzeba przesunąć wskazówkę o kolejną godzinę. Celem jest odgadnięcie jakie 3 przedmioty zostały schowane pod skrzynią. Aby tego dokonać, należy odnaleźć wszystkie pozostałe rzeczy i wydedukować, których brakuje.

Gry z serii "Rodzinka wygrywa", do której należą "Mali detektywi" i "Kotek Psotek", mają na celu oswajanie małych dzieci z graniem, uczą radości ze wspólnego sukcesu, stosowania się do wyznaczonych reguł, panowania nad emocjami po porażce. Kooperacyjne działania mają na celu wspólne rodzinne realizowanie celów, dzielenie się emocjami, trudnościami i doświadczeniem. Nie ma tu rywalizacji, współzawodnictwa, jest ćwiczenie pamięci i wspólne dochodzenie do celu. Minusem gry są zbyt małe elementy- żetony układane w pomieszczeniach. Przewracając je 4 czy 6-latek za każdym razem dotknie inne i przesunie. To rozbudowane i wzbogacone memo zdecydowanie dla małych odbiorców, a rodzice czy dziadkowie zagrają wspólnie z dziećmi, bo tak wskazuje instrukcja i hasło "Rodzinka wygrywa":) 

Mali detektywi
Jim Deacove
ilustracje: Zofia Burkowska
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
wiek 3+, liczba graczy: 1-8
zawartość pudełka: plansza w budowana w opakowanie, wskazówka zegara, znacznik skrzyni, 12 żetonów zegara, 24 żetony przedmiotów.
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.htmlhttp://www.kreatywnymokiem.pl/2016/12/wyzwanie-7-gier-w-7-dni.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...