14.12.2016

Alain Gree: Przyroda, Mali odkrywcy i Pory roku dla najmłodszych


Seria książek dla najmłodszych czytelników z ilustracjami francuskiego rysownika Alaina Gree wyjaśnia podstawowe zagadnienia, opisuje świat, charakteryzuje i porządkuje pory roku, towarzyszące im zjawiska w przyrodzie, itd.

Charakterystyczna kreska przywołuje w pamięci rysunki z elementarza. Mocno nasycone kolory, delikatna przyjazna w odbiorze dziecięca grafika. Dziecięca szata graficzna i schludne wydanie. Obwolutę można wykorzystać jako plakat. Krok po kroku wyjaśniane zagadnienia, grupowane gatunki zwierząt i roślin, dostosowanie i charakterystyka pór roku i odpowiednie towarzyszące porom zmiany w przyrodzie, w najbliższym otoczeniu.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym, które zdobędą wiedzę, określą otaczający i odległy świat, poukładają go. Dla dzieci, które nie czytają: do oglądania, które czytają: rysunki są podpisane dużą wyraźną czcionką i opisane prostymi zdaniami. To wydania do wspólnego lub samodzielnego odkrywania. W serii ukazały się: Alfabet, Liczby, Kolory, Mali odkrywcy, Przyroda, Na wsi, Nad morzem, Pory roku, Pojazdy.

Zajrzyjcie do środka trzech tytułów:) Pierwszy to "Przyroda". Ten tytuł mieści całe jej bogactwo. Jest to kolorowy świat kwiatów, drzew, owoców. Wyprawa do ogrodu, na farmę, do lasu, na łąkę, nad wybrzeże. Spotkanie z różnymi kategoriami zwierząt: owady, zwierzęta morskie, ptaki, zwierzęta na wsi.

Przyroda
Alain Gree
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczba stron: 48 

Drugi tytuł to "Mali okrywcy". Pokazuje ogrom świata: kraje, ludzi, różnorodność języków, charakterystykę ciepłych i zimnych miejsc na kuli ziemskiej. Odkrywanie tego, co najbliżej w domu, sklepie, ogrodzie, i odległego świata, zaglądanie do innych krajów, by poznać zabawy dzieci czy potrawy.
Mali odkrywcy
Alain Gree
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczba stron: 48

I ostatni tytuł prezentuje następstwo pór roku: charakterystyczną pogodę, czynności ludzi i życie zwierząt i roślin w zależności od pory roku. Wiosenne budzenie się do życia, letnie smaki, jesienne powolne układanie się do snu, zbieranie zapasów na zimę, zimowe zabawy i ciepłe ubrania.
Pory roku
Alain Gree
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...