26.10.2016

Drzewo


Tajniki życia drzew ciekawią i fascynują, zachwycają sobą i zdumiewają. Katarzyna Bajerowicz wie jak w sposób fascynujący opowiedzieć dzieciom o życiu drzew i ich mieszkańcach.

Przy lekturze tej książki dowiemy się sporo ciekawostek z zakresu życia drzew i jego sprzymierzeńców. Będziemy liczyć, odkrywać, zadziwiać się, rozpoznawać gatunki drzew, ptaków czy owadów. Cieszyć się z obecności drzew wkoło nas, bo tyle z nich darów dla człowieka. Autorka proponuje wyjść z domu, zbierać liście i owoce drzew, słuchać ptaków, przyglądać się z bliska owadom, wyhodować siewkę żołędzia czy kasztanu. Można się przy niej dobrze bawić, wykorzystać inspiracje i dary natury do artystycznych poczynań. Można ćwiczyć swoje umiejętności, zachwycać się światem, który jest na wyciągnięcie ręki. Znając gatunki roślin czy ptaków, łatwiej i przyjemniej jest spacerować po lesie, wypatrywać akrobatę kowalika, sójkę z żołędziem w dziobie czy maleńkie chrabąszcze, jelonki i paśniki.


Kartonowe karty tworzą książkę, spięte są gumką, możne je wyjąć i ułożyć duży obrazek. Powstanie wtedy przepiękny dąb. Dostojny przedstawiciel drzew z całym swym ukrytym bogactwem, rozłożystymi korzeniami, grubym i solidnym pniem, piękną koroną. I nie jest on sam, otacza go cała rzesza owadów, ptaków, ssaków, które bez niego nie mogłyby żyć.
Warto zarażać dzieci miłością i szacunkiem do przyrody. Pokazywać im bogactwo i niezbędność tych wszystkich małych i większych organizmów. Polecam!

Drzewo
Katarzyna Bajerowicz
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba kartonowych kart: 30

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...