06.06.2016

Piwnice. Zagadki spod podłogi


Do kogo to może należeć? Kto jest właścicielem piwnicy, w  której są wiertła, walizki, kwieciste gobeliny, albo manekiny i tiule? Sztuki minimalizmu tu nie znajdziemy, natomiast pochwałę zbieractwa i kolekcjonowania, które nadają smaku naszym domostwom tak. Ten komu "żal wyrzucić" cokolwiek, znajdzie tu wspólną nutę, bo to się załata, to naprawi, a tamto przerobi w innym celu. Bo niemal każda piwnica tak wiele mówi o swoim właścicielu, jego pasji, upodobaniach, dorobku życiowym.

11 piwnic i 11 zagadek fantastycznie zrymowanych i z wdziękiem ułożonych, do zabaw detektywistycznych, do śledzenia, co tam pod czyjąś podłogą piszczy. A do tego ilustracje, które zawierają szereg podpowiedzi i wskazówek potrzebnych do odgadnięcia, czyja to piwnica. A skarbów tu niemiara, i słownych i ilustracyjnych. Znane zawody są oczywiste, ale te, w których pojawiają się obce dziecku słowa, niespotykane profesje, wybór nie będzie łatwy.
To co, bawimy się? U kogo znajdziemy: naparstnice, cebulki, kłącza kalii, torf i szmaciane rękawiczki? A kto z Was odważyłby się wejść do takiej piwnicy, gdzie "warstwa kurzu, mysia kupka, pół suchego muchy trupka. Sprzed półwiecza kurz i brud, jakiś niewyraźny smród...." do tego słychać jęk, chichot i brzdęk. Brr...

Do odkrywania zawodów, wgłębiania się w warstwę słowną, śmiechu i pokonywania strachu przed ciemnymi zakamarkami. Intryga, odkrywanie sekretów i tajemnic. Dobra zabawa gwarantowana!

Piwnice. Zagadki spod podłogi
Aleksandra Cieślak
ilustracje: Dominika Czerniak
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2016
liczba stron: 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...