04.05.2016

Zęboszczotki


"Zęboszczotki" zaskakują ogromem pomysłów. Świat szczoteczek jest przebogaty. Nie kończy się na dziecięcych i dorosłych, dla dziewczyn i dla chłopaków. Szczotki dla różnych zawodów, z podziałem na płeć i wiek, dla bliźniąt, bobasów, bezzębnych, dla zwierząt, dla całych zbiorowości. Delikatne, mięciutkie i całkiem ostre.

Z grafiki można wysnuć, jak to ciężko ma wielbłąd, mucha (fuj!), jak kłujący jest jeż, co jest sensem życia królika czy wiewiórki. Co jest cechą charakterystyczną baranka, świnki. Zachwycić się i zaciekawić specyfiką wykonywania zawodów przez niektóre osoby (alpinista, sprzedawca lodów, murarz, strażak czy żołnierz). Zamyślić nad chwilowymi zawirowaniami życiowymi (ranny, szczerbaty). Podziwiać stałe i nieosiągalne dla wszystkich zamiłowania (trębacz, pianista, rowerzysta, malarz).

Po takiej lekturze dziecko chętnie sięgnie po swoją szczoteczkę i pewno się ucieszy, że ma przyjemne miękkie włosie. A i pobudzi własną wyobraźnię, bo wydaje się, że ten świat nie ma końca i pod każdego człowieka można wymyślić jego własną oryginalną szczoteczkę. Ilustracje inspirują do wymyślania własnych szczoteczek. Są proste, estetyczne, jednocześnie z dużą dawką humoru i pomysłu. Zachęcają do zabawy, poszukiwań, zestawień, własnej twórczości. Ja mam swój typ: szczoteczka roztrzepanych na rowerze i o szerokim uśmiechu:) Mój miłośnik lego ustawił na swojej szczoteczce żółte główki ludzików. A jakie są Wasze typy?

Zęboszczotki 
Pittau & Gervais  
wydawnictwo Babaryba, Warszawa 2015 
liczba stron: 60

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...