05.05.2016

Memory Beaty Pawlikowskiej


Ćwiczenie pamięci, zapamiętywanie słówek angielskich i oglądanie zdjęć z podróży. Przyjemna zabawa bez ograniczeń wiekowych. To niektóre z zalet memo. Całkiem nieźle, prawda?

Na rynku ukazała się kolekcja autorska memory Beaty Pawlikowskiej, 6 edukacyjnych gier, które bawią, uczą i cieszą oko turysty spędzającego czas w domu:) Zasady memo zna chyba każdy: w każdej rundzie trzeba odszukać parę takich samych obrazków przy dwukrotnym odkryciu kafelków. Jeśli są identyczne, gracz zabiera je i odkrywa następne. Jeśli są inne odwraca je, a ruch przechodzi na kolejnego gracza. Cel: odkrycie 24 kafelków przy jak najmniejszej liczbie ruchów. Kto ma więcej par ten wygrywa.

Gra ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć, koncentrację, umiejętność przegrywania/wygrywania/rywalizacji. A w tym przypadku słówka najpopularniejszego języka angielskiego, który przy okazji grania można poznawać, utrwalać czy poszerzać (w nawiasie zamieszczono prawidłową, choć twardą wymowę).

Wśród dostępnych tytułów są memory: „Rysunkowe”, „Przymiotniki”, „It is – to jest”, „I want – chcę”, „I like – lubię” oraz „I am – jestem”. My ćwiczymy swoją koncentrację i angielski na "It is - to jest" (dywan, wodospad, motyl, małpa, itd). Przyjemne to i miłe. Tym bardziej, że zdjęcia podróżniczki są zbiorem tych najładniejszych z różnych zakątków świata. Barwne, egzotyczne, niedostępne dla przeciętnego wyjadacza książek:)

Tak jak w przypadku ostatnio opisywanych puzzli, tak i tu można skorzystać z Tap2C i dooglądać zdjęcia i pozazdrościć odwiedzanych miejsc. Ale też pobrać kupony rabatowe na produkty wydawnictwa.Edukacyjne memory językowe It is - to jest
Beata Pawlikowska
wydawnictwo Edipresse Książki
liczba elementów: 48


Łączymy siły z projektem grajmy:  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...