01.05.2016

Europa. Podróże małe i duże


Czterech sympatycznych podróżników prowadzi nas przez kolejne karty i miasta europejskie. To rodzina Zwiedzalskich, która odwiedza miejsca, żeby poznać ich zabytki, architekturę, poczuć klimat, posmakować miejscowych specjałów, nasycić się ich urokiem.

Razem z nimi przemierzamy ulice Amsterdamu "Wenecję północy", płyniemy kanałami, omijamy szybkich rowerzystów, wąchamy kolorowe tulipany, podziwiamy dzieła ulicznych artystów. W Londynie wypatrujemy śladów za słynnym detektywem Sherlockiem Holmesem, śpiewamy utwory Beatlesów, oczywiście w deszczu. W Wenecji płyniemy cudnymi gondolami słuchając romantycznych utworów grajków, zwiedzamy katedrę na zatłoczonym placu świętego Marka. W Paryżu wjeżdżamy na wieżę Eiffla, spacerujemy przez Pola Elizejskie, piknikujemy na zielonych trawnikach. Poznajemy urokliwe uliczki i domki Rothenburga.

Nie jest łatwo wyszukać zwiedzającej rodzinki, zazwyczaj każda z osób robi coś innego, znajduje się w odrębnym miejscu. Na szczęście ubrani są wszędzie tak samo. A szukając ich, odnajdujemy mnóstwo dodatkowych ciekawych ilustracji, sytuacji, ludzi, zwierząt, typowych dla miejsca dań. Poznajemy cudne zakątki, i ich specyfikę. Przypominamy miejsca, które odwiedziliśmy, marzymy o kolejnych wyprawach.

Europa. Podróże małe i duże
Holandia, Anglia, Włochy, Austria,
Francja, Hiszpania, Niemcy
Guido Wandrey
wydawnictwo Debit, Bielsko-Biała 2016
liczba kartonowych kart: 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...