23.03.2016

Chłopcy od Google'a

Larry Page i Sergey Brin na publiczne wystąpienia poświęcają 8 godzin rocznie. Jeśli już się pojawiają, każde zdanie niesie ze sobą przemyślaną treść. Książka zawiera ich wypowiedzi na temat prowadzenia firmy, przedsiębiorczości, filozofii życiowej, pasji pracy, pomysłowości. Wyłania się ich obraz mądrych, zdecydowanych ludzi, z pasją podążających w przyszłość dla ulepszenia życia ludzkości, z podkreśleniem ważności podstawowych rodzinnych potrzeb, tradycji ("tym, co naprawdę liczy się w życiu, jest rodzina").

Dobrze wychowani przez rodziców, obdarzają szacunkiem innych, oszczędni i skromni (mimo wszystko!), z myślą, że zawsze można zrobić coś lepiej, nie poprzestawać na jednym rozwiązaniu, rozwijać kiełkujące pomysły, dyskutować o nich, testować, a jeśli są dobre, wdrażać.

Namawiają do ambitnego podchodzenia do projektów, stawiają na ludzi, którzy z pasją wykonują swoje zajęcia, są kreatywni, nieograniczeni w wyborach. Ulepszanie Googli jest ciągłym, niekończącym się procesem. Dla dobra ludzkości. Nie przyjmują reklam broni. Umożliwiają korzystanie z Googli, sieci, która przypomina superbibliotekarza, z ogromnym zasobem wiedzy na wyciągnięcie ręki, która ma zmieniać świat na lepsze. Misja uczynienia wiedzy ludzkości w formie "dostępnej i użytecznej" udaje im się od wielu już lat.

Namawiają do pracy w rozsądnych godzinach, by zachować w życiu równowagę, mieć czas na rodzinę. Nie jest to łatwe, ale starają się, by niedziela, a czasem też sobota były wolne:). "Wywrzeć pozytywny wpływ na świat" to jest ich cel. Podkreślają też ważność czytania książek bezpośrednio z internetu, w celu zachowania drzew! Znani z dowcipów primaaprilisowych (np. projekt zamieszkania na Marsie). Im pomysłowość i zapał nie zna granic. Jestem pod wielkim wrażeniem googlowych "chłopaków".

Chłopcy od Google'a. Larry Page i Sergey Brin o sobie
George Beahm
wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2015
liczba stron: 144

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...