15.12.2015

Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

Dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi, tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka, a pani sklepowa ma dziurawe zęby jak szwajcarski ser? Na te i inne nurtujące dziecko zazębiste pytania odpowie mama Lukrecji.

Jeśli chcecie przemycić wartościowe informacje na temat zębów i ich pielęgnacji, sięgnijcie po tę książkę. Co służy zębom, jakie przekąski wybierać, jak często myć zęby, żeby nie zniszczyć szkliwa? Czym jest próchnica, kamień nazębny, kiedy bakterie czują się najlepiej na zębach, jaka guma jest właściwa? Jakie części organizmu może zaatakować próchnica? Czy można zakleić dziury kolorową plasteliną? Na te i wiele innych pytań znajdziecie tu odpowiedzi i znakomite ilustracje. Ciekawość dziecka zostaje zaspokojona, a ciekawostki wchłonięte.

We wnętrzach okładki dodatkowo zamieszczono wskazówki specjalistów dla dzieci co jest dobre dla małych ząbków, jak o nie dbać, żeby zachować na długie lata. Dziesięć rad, które warto czytać dziecku, by utrwalić prawidłowe nawyki pielęgnacji zębów. Ciekawostki przedstawione są bardzo obrazowo, wyjaśnione podstawowe pojęcia dotyczące tematyki dotyczącej pielęgnacji zębów, odżywiania i wpływu pożywienia na zęby, leczenia, prawidłowego czyszczenia. Polecam zazębiste przygody Lukrecji! 

Żegnaj próchnico:) Polskie dzieci bardzo potrzebują wiedzy z tej książki! Książka powstała dzięki pasji autorki do zębów i sztuki Polak potrafi!:)

Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?
tekst i ilustracje: Anna Manna Poznańska
wydawnictwo Kasza Manna, Radzionków 2015
liczba stron: 44+4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...