01.09.2015

The story of everythingTa historia wielkiego wybuchu i kolejnych etapów życia na Ziemi fascynuje. Treści jest niewiele, ruchome ilustracje tak pobudzają wyobraźnię, że wydanie w innym języku nie stanowi przeszkody.

W wielkim skrócie książka pokazuje za pomocą ruchomych obrazów: bardzo dawno temu nie było niczego:) nie było przestrzeni kosmicznej, planet, ciebie i mnie, wielki wybuch zapoczątkował powstanie Wszechświata. W kolejnym etapie pojawiły się pierwsze zwierzęta (które tutaj się poruszają), a które nie przetrwały zderzenia Ziemi z potężnym meteorytem. Podczas ewolucji zwierzęta zmieniały się, przybierały coraz to nowe postaci. Człowiek z maczugą w ręku przeganiał mamuty, i inne stworzenia z epoki lodowcowej. Z czasem ludność zdobywała kolejne lądy, umiejętności, z prymitywizmu zaczęła przechodzić do coraz bardziej skomplikowanych form. Aż do czasów współczesnych, życiu w wieżowcach, jazdy samochodami, produkcji ogromnych ilości książek. Ciekawe jak będzie wyglądał świat za 100 lat?

Książka bardzo pochłania dziecięcą ciekawość poprzez ruchome elementy, które zaskakują, bawią, uczą. W całości możecie zajrzeć do niej tutaj. Obrazki można przesuwać, kręcić, pociągać, rozkładać, i z przyjemnością obserwować, co się stanie. A teoria powstania chcąc nie chcąc utrwala się w głowie dziecka błyskawicznie.The story of everything
From the big bang until now in eleven pop-up spreads
Neal Layton
Corina Fletcher
Hodder Children's Books, London 2006
liczba kart: 24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...