23.09.2015

Charlie i Lola. Naprawdę niedobrze się czuję

Mała rezolutna Lola naprawdę nie czuje się dobrze. Teraz, gdy leży w łóżku bez większych starań skutecznie odpędza starszego brata Charliego od jego "męskich" zainteresowań i wymaga całkowitej opieki nad sobą. Charlie musi się wykazać pomysłowością i cierpliwością, żeby młodsza siostra nie marudziła, i dobrze mu się to udaje.

Lola "czuje się nieszczególnie", jakoś tak "całkiem okropnie niedobrze", potrzebuje obecności brata w 100%. Charlie jest świetnym opiekunem swojej siostry, niezastąpionym. Dlatego Lola tylko z nim chce spędzać czas, i oczywiście odwieźć go od pomysłu pójścia z kolegą na mecz piłki nożnej. Zrobi wszystko i będzie mówić takim tonem, żeby wybrał ją, chorą, potrzebującą:) Charlie ma swoje sposoby na rozweselenie chorej siostry i zajęcie czasu, żeby płynął nieco szybciej. Różowe mleko i ciasteczko, układanie puzzli, łapanie motyli,
Niestety, zarazki, tak obrazowo zilustrowane, w gardle Loli wkrótce zawitają i u Charliego. A wtedy może wyzwaniem może być nieustanna obecnośći Loli przy bracie:)
Książka może zainspirować do układania puzzli razem z bohaterami, kolorowania albo śpiewania, np. piosenki: If you're happy and you know it, clap your hands...
Kolorowe charakterystyczne ilustracje, duży kwadratowy format książki z wdzięcznym rodzeństwem na czas jesiennych chorób i choróbek, zrozumienie potrzeby leżenia i wyjątkowej opieki, czy serwowania ulubionych dań, idealna.
Wydanie angielskie otrzymaliśmy od Kury Mani. Dziękujemy:)

Charlie i Lola. Naprawdę niedobrze się czuję
Lauren Child
Media Rodzina, Poznań 2008
liczba stron: 32
albo angielskie wydanie: I'm really ever so not well
wydane przez Puffin Books, 2007

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...