01.08.2015

Basia uczy i bawi. W kranie pociągów


Edukacyjny Egmont wychodzi do przedszkolaków z zestawem liter i szlaczków do ćwiczenia rączki. Razem z Basią i Misiem Zdzisiem przyszła kolej na kolej i przygodę z pociągami.

Najpierw kreślenie dużej litery alfabetu po śladzie, potem ozdabianie jej tym, co kojarzy się z daną literą, dwie linie przeznaczone do pisania wielkiej i małej litery, a następnie jakieś przyjemne ćwiczenie w kontekście pociągowo Basiowym. 

Basia z Jankiem i Miśkiem Zdziśkiem ruszają sami pociągiem do dziadka Heńka. Mają okazję do ćwiczenia odwagi, liczenia wagonów, odgadywania, co wagony przewożą. Przygoda trwa, ponieważ dziecko razem z Basią zaczyna ciąg zadań dla kształtowania umiejętności pisania, postrzegania, odnajdowania szczegółów.
Łączenie pociągów w pary, projektowanie biletu, rysowanie towaru i pasażerów w wagonach, podróż w pokolorowanym przez siebie pociągu, grupowanie misiów, kreślenie szlaczków związanych w kolejnictwem, szukanie cieni, rysowanie bagażów w określonych ramach, szukanie różnic, łączenie kropek, poznawanie znaczków pocztowych z pociągami... Wszystko to razem z ulubioną Basią i bratem Jankiem, ich rodzicami, Misiem Zdzisiem.
Dużo nauki poprzez zabawę, pisania kształtnych liter, co jest nie lada wyzwaniem dla 4-5-latka. Ponadto ćwiczenia półkul w sposób przyjemny i tym samym odpowiednie przygotowanie dziecka do szkoły, pobudzanie logicznego myślenia i wyobraźni.
Zofia Stanecka
ilustracje: Marianna Oklejak
Basia uczy i bawi.W krainie pociągów
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...