06.06.2015

Rączka rysuje pojazdy


Bardzo praktyczną i ładną, edukacyjną, rzecz jasna, rzeczą do ćwiczenia małych rączek cieszymy się od jakiegoś czasu. Nie wiem, czy ja się bardziej cieszę, czy adresaci tej nowości:) O literach Czuczu już pisałam klik i cały są w użyciu, mażemy i wycieramy, wymieniamy kolejne pisaki. Skutek jest taki, że literki są coraz mniej koślawe, a fascynacja pisania i rysowania świata jest coraz większa i pochłania masę kartek. Ten zestaw zachęcił nas słowem: "pojazdy", których jest dużo i są bardzo zróżnicowane. 64 zadania lub ilustracje do wykonania/uzupełnienia, pomazania i starcia.
Karty umożliwiają ćwiczenie precyzyjności, koordynacji ruchów rączki, co jest niezwykle ważne w przygotowywaniu do pisania w kolejnym etapie rozwoju dziecka. Ćwiczenia uczą koncentracji, skupiania uwagi na poszczególnych elementach. To przede wszystkim dobra zabawa, zwłaszcza jeśli ktoś lubi pojazdy (a jest ich pełna gama: od zwykłych aut, przez polewaczki, kolejki, tramwaje, aż po poduszkowce). 
Zestaw przeznaczony jest na wiek 3-4 lata. Mazakiem dziecko kreśli koła, fale, szuka drogi w labiryntach, dorysowuje brakujące elementy, porównuje dwie podobne ilustracje, jedzie kolejką górską, którą musi odwzorować, liczy pojazdy, itd. Wszystko wykonane solidnie i przeznaczone do wielorazowego użytku (ekologia!). Mazak suchościeralny znika po użyciu magicznej ściereczki. Cudowne! W domu i w podróży sprawdza się dobrze. 

Rączka rysuje pojazdy
Czuczu
liczba kart: 32+pisak suchościeralny+ściereczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...