07.06.2015

Jak dobrze mieć sąsiadów

Wielki zwalisty Misio mieszka samotnie pod lasem, i dobrze mu z tym. Nie lubi innych, i wyraźnie to okazuje. Kiedy "nieznośna rodzina królików" proponuje kontakt, relację, za każdym razem otrzymuje odmowę w formie niegrzecznego burknięcia, wyraźnych napisów: "wynocha", "nie dzwonić", "nie zbliżać się", "nie żartuję".
Bo dlaczego Misio miałby się dzielić miodem, wymieniać książkami, pokazywać, że umie rąbać drewno, jest przecież zbyt zajęty i nie potrzebuje nikogo! "Chcę tylko, żebyście mi dali spokój!"- krzyczy zdenerwowany.

Przepiękne ilustracje prowadzą przez nastroje Misia i pomysły królików, dopełniają to, co niedopowiedziane. Nawet najtwardsze serce można zmiękczyć łagodnością i serdecznością, a burkliwość wypędzić łzami i zastąpić zmianami. Czasami trzeba przełamać swój opór, wynurzyć się z twardej skorupy, i bez uprzedzeń wyjść do innych, a potem cieszyć się wspólnie spędzanym czasem. Odrobina szaleństwa i działania nikomu nie zaszkodzi, a pomóc może wiele.Jak dobrze mieć sąsiadów
tytuł oryginału: Those Pesky Rabbits
Ciara Flood
tłumaczenie Patrycja Zarawska
wydawnictwo Debit, Bielsko-Biała 2015
liczba stron: 38

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...