30.05.2015

Smerf Reporter

Kiedy smerf jest niedoinformowany, snuje domysły, plotkuje o tym, co się nie wydarzyło. Kiedy jest doinformowany plotkuje o tym, co przeczytał. Dociekliwy smerf Reporter rusza na pomoc wiosce Smerfów. A skutki tego bywają różne:)

Reporter każdego dnia wiesza na słupie ogłoszeniowym informacje dotyczące życia Smerfów, czyniąc w ten sposób nie lada zamieszanie. Nie zna pojęcia etyki zawodowej, nie wie, jaka informacja jest dobra, jego celem jest zdobycie jak największej liczby czytelników. I rzeczywiście coraz więcej Smerfów czyta codzienną gazetę.

Smerfetka lamentuje, a Gargamel ma w garści dużą część Smerfów. Na szczęście na ratunek przychodzi niezawodny Papa Smerf. Gazeta smerfów ma je uratować! "Buhuhu! A po raz pierwszy miałem je prawie wszystkie" - płacze Gargamel.
Zabawnie przedstawione perypetie niebieskich skrzatów. Dużo akcji, wydarzeń, emocji, dialogów. Cała plejada smerfów. Bardzo sympatyczne, wciągające poznawanie Smerfów poprzez formę komiksową.

Pierre Culli (1929-1992), belgijski scenarzysta i grafik jest twórcą tych niebieskich niesfornych Smerfów. Obecnie pałeczkę po nim przejął syn Thierry. Komiksy zaadaptowano na potrzeby filmów animowanych, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za smerfowanie.

Smerf ReporterPrzygody Smerfów. Smerf reporter
Pierre Culli "Peyo"
rysunki: Ludo Borecki
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...