24.04.2015

Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek
Francja wrażliwa na piękno już tworzy, relaksuje się poprzez sztukę. A my? Mamy ku temu doskonałą okazję. Pojawił się przepiękny album/książka do kolorowania dla dorosłych. Macie ochotę na porcję sztuki w dobrym wydaniu?
Dwa style art noveau i art déco do poznania, utrwalenia, zachwycenia się, przeniesienia się w świat G. Klimta, A. Gaudiego, A. Muchy, T. Łempickiej, itd. Malując poszczególne strony z przyjemnością możemy się przenieść do Barcelony, Rygi, Nowego Yorku, by razem z twórcami tych stylów z początku XX wieku zachwycać siebie i innych. 
Art noveau to świat zmysłowy, poetycki, elegancki, to piękne kobiece kształty, zwiewność. To ukłon w stronę do natury, ulotne delikatne motyle i ważki, kwiaty, skrzydlate postaci. Ale też ozdobne wejście do paryskiego metra, posadzki Barcelony. Wszystko zaczerpnięte z belle époque. Ęą, sami rozumiecie:)
Art déco to wzornictwo, architektura, wykończenie wnętrz, ornamenty, ozdobne kafelki, lampy, plakaty, to hołd dla innowacyjności, dla przemysłu, bierze początek w szalonych latach 20-tych XX wieku. To sklepienia, kolorowe witraże, ozdobne lustra, powyginane krzesła i stoły.
Do pierwszego stylu użyjmy pastelowych barw (szary, różowym jasnofioletowy, błękitny, delikatnie zielony), do drugiego wyrazistych ostrzejszych barw (czarny, czerwony, mocno zielony, pomarańczowy, miedziany, mahoniowy).
Zatem zabieramy się do pracy: malujemy "Węże wodne" z G. Klimtem, dekorujemy samochód w stylu R. Casasa, a może wykonamy lampę albo witraż z Tiffany? To coś niebywałego, przeciętnie utalentowany człowiek może uczestniczyć w tworzeniu piękna, bawić się sztuką, być myślami z twórcami niezwykłych wzorów, które uczą i cieszą oko i umysł. Dwa najważniejsze style XX wieku są w zasięgu naszych rąk. Do tego kolorowanki są pięknie wydane, w grubej sztywnej oprawie, z pozłacaną wyklejką. Aż 128 propozycji do kolorowania, a na końcu opis poszczególnych dzieł i ich twórcy.
Zapraszam do odprężenia, relaksu, tworzenia. Książkę poleca DaWanda, ELLE Decoration.

ART DECO. 100 antystresowych kolorowanek 
Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek
ilustracje: Eléna López
nadzór artystyczny: Antoine Beon
seria wydawnicza: Sztukoterapia
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 128

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...